שתף קטע נבחר

אקדמאים יוצאי אתיופיה מופלים לרעה במשק

בישראל ישנם כ-4,000 אקדמאים יוצאי אתיופיה, אך רק 15% מהם מועסקים במשרות שתואמות את כישוריהם. כך נמסר מעמותת "עולים ביחד", שהקימה מיזם עם הסוכנות היהודית, בנק הפועלים, והמרכז הבינתחומי לשיפור המצב

מדינת ישראל אינה עושה די על מנת לשלב את העולים מאתיופיה בשוק העבודה, זאת גם אם הם רכשו השכלה אקדמית וכלים להצלחה בעולם העסקי. כך ניתן ללמוד מנתונים שפירסמה אתמול (ב') עמותת "עולים ביחד", הפועלת לשילוב אקדמאים יוצאי אתיופיה בתעסוקה הולמת.

 

העמותה מציינת כי בשוק העבודה בישראל ישנם כיום כ-4,000 אקדמאים יוצאי אתיופיה, אך רק 15% מהם מועסקים במשרות שתואמות את כישוריהם. זאת, לעומת 70% מהאקדמאים עולי ברה"מ לשעבר וכ-40% מהאקדמאים בני המגזר הערבי.

 

על רקע המגמות במשק, שאף משתקפות בנתונים הקשים, שילבה העמותה ידיים עם הסוכנות היהודית, בנק הפועלים והמרכז הבינתחומי בהרצליה בפרויקט שנועד לשנות את המצב; העמותה ושותפותיה גייסו מנכ"לים בכירים במשק, אשר מסייעים לעולים במציאת תעסוקה באמצעות "רשתות חברתיות" וחברות בולטות במשק.

 

עד כה השתלבו בסיוע העמותה קרוב ל-100 אקדמאים בעבודות יוקרתיות במשק כתוצאה מהמאמץ המשולב של העמותה, הגופים המסייעים, בכירי המשק והחברות אליהן פנתה. במקביל דואגת העמותה להעשרה נוספת של "ארגז הכלים" של האקדמאים יוצאי אתיופיה - באמצעות השתתפותם בתכנית מצוינות שנתית.

 

מוקירים תודה

על רקע תרומתם לקידום התעסוקה של אקדמאים יוצאי אתיופיה - 200 מתנדבים, בהם עשרות מנכ"לים בכירים במשק הישראלי, יקבלו השבוע תעודות הוקרה מהעמותה ושותפותיה. העמותה מורכבת  מבכירי המשק הישראלי, כמו גם ממאות אנשי עסקים ואנשים פרטיים.

 מטרתה, היא מציינת,  לגייס את כלל הציבור הישראלי למשימה והיא משקיעה בכך מאמצים רבים.

 

זאב בילסקי, יו"ר הסוכנות היהודית, שותפתה של "עולים ביחד" למיזם, מסר ל-ynet: "הסוכנות היהודית רואה בשילובם של יוצאי אתיופיה בישראל משימה ראשונה במעלה, ותמשיך לפתח תכניות מיוחדות להקלה על קליטתם של עולי אתיופיה בישראל".

 

מנכ"ל בנק הפועלים, צבי זיו: "אנחנו פועלים על מנת לסייע לאקדמאים יוצאי אתיופיה להקלט בעבודה ראויה ההולמת את השכלתם ויכולותיהם. פעולה זו מבטאת מחויבות עמוקה לקבוצת עולים נפלאה זו ולחברה הישראלית כולה".


פורסם לראשונה 01/09/2008 19:27

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השכלה לא מבטיחה שוויון? עולים מאתיופיה לומדים באולפן
צילום: נתי הרניק, לע"מ
מומלצים