שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פ"ת: הילדים הגיעו לצהרון - המשגיחות לא
  הורים בשכונת "אם המושבות", שסמכו על כך שילדיהם יופעלו עד לשעה 16:30 ויקבלו ארוחת צהריים, הוזעקו לקחת את ילדיהם מהגנים, לאחר שהילדים נותרו ללא השגחה וללא מזון. חלק מהצהרוניות לא נפתחו כלל. עיריית פ"ת: מדובר בטעות של רישום יתר. אנחנו יצרנו את הפלונטר ואנחנו פותרים אותו

  זה לא נעים לראות צהרון סגור: עיריית פתח-תקווה מפעילה פרויקט צהרוניות, שבמסגרתו יכולים הורים להשאיר את ילדיהם בגנים עד לשעות אחרי הצהריים תמורת תשלום. אולם הורים שרשמו את ילדיהם, בגילאי טרום-חובה וחובה, נדהמו לגלות עם פתיחת שנת הלימודים אתמול (יום ב') כי רבים מהילדים נותרו ללא השגחה וללא אוכל עד להגעתם בשעה 16:30. חלק מהצהרוניות בעיר לא נפתחו כלל.

   

  "זה ביזיון מה שקורה פה. לא ייתכן שהילדים יישארו לבד", סיפרה אחת האמהות. "הייתי בעבודה ואז התקשרו אלי אמהות אחרות לילדים בגן וסיפרו לי שאין צהרונית. אף אחד לא טרח להודיע מראש על כך. יש הורים שלא הספיקו להגיע ב-13:30 וילדיהם נשארו לבד בגן או עם הורים אחרים שהשגיחו עליהם. הורים אחרים מצאו עצמם נאלצים להפסיק את עבודתם ולמהר להגיע אל הגן כדי שילדיהם לא יוותרו לבד". במהלך שלוש שעות פעילות הצהרונים, אמורים הילדים לקבל ארוחת צהריים ולהיות מועסקים על ידי הגננות. 

   

  "יש הורים שלא הספיקו להגיע בזמן ולמרות שהילדים כבר היו אמורים להיות שבעים אחרי שקיבלו ארוחת צהריים, הם מצאו אותם ללא אוכל וללא השגחה נאותה. אף אחד לא טרח להודיע לנו מה קורה. גם כשניסיתי להתקשר לעירייה, לאגף החינוך ואפילו לראש העיר - אף אחד לא ענה לי. פשוט לאף אחד לא אכפת. מה שקורה פה זאת שערורייה אחת גדולה", הוסיפה האם.

   

  מבדיקת ynet עולה כי עד לשנת הלימודים הנוכחית הפעיל קבלן חיצוני את הצהרוניות בפתח-תקווה אחרי שעות הפעילות בגנים. מדובר ב-20 גנים המונים כ-400 ילדים בשכונת "אם המושבות" בעיר. "בשנה שעברה לא היתה שום בעיה. השנה החליטו משום מה בעירייה להעביר את זה לאגף הספורט ועכשיו הבלאגן חוגג. אף אחד לא לוקח על עצמו את האחריות והכל על חשבוננו, ההורים".

   

  דובר עיריית פתח-תקווה, חזי חקק, אמר ל-ynet כי "מדובר בטעות של רישום יתר". חקק הוסיף כי ההרשמה לצהרוניות הסתיימה בחודש יולי, אבל עקב טעות רשמה העירייה ילדים רבים נוספים, והדבר הוביל לכך שהמערכת לא היתה ערוכה להפעיל את כל הצהרוניות.

   

  "עד כה פתרנו את הבעיה ב-14 גנים ובמהלך היום תיפתר הבעיה גם בששת הגנים הנוספים. בכל מקרה הודענו לגננות כי אם תהיה בעיה הן יישארו בגן על-מנת להשגיח ולטפל בילדים תמורת תשלום נוסף לעבודתן. מדובר בפלונטר שאנחנו יצרנו ואנחנו פותרים אותו. הדבר נמצא על סף פיתרון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פ"ת: הילדים הגיעו לצהרון - המשגיחות לא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים