שתף קטע נבחר

הפצוע האחרון חזר למרכז הרב: "זו הנקמה שלנו"

נפתלי שטרית, שהוגדר פצוע אנוש, התקבל היום בטקס מרגש בישיבת "מרכז הרב", חצי שנה בדיוק אחרי הטבח בישיבה. הוא שיחזר את אירועי הלילה הנורא ובירך "ברוך שעשה לי נס במקום הזה". גורם בישיבה: "זו הנקמה הכי גדולה שלנו"

סגירת מעגל ב"מרכז הרב": חצי שנה בדיוק לאחר הטבח בספריית הישיבה, חזר היום (ג') אחרון הנפגעים, נפתלי שטרית (14), לספסלי "ישיבת ירושלים לצעירים" הסמוכה אליה. שטרית, שהוגדר פצוע אנוש, אושפז חודשים ארוכים בבית החולים שערי צדק בבירה, וכעת הוא בעיצומו של תהליך שיקום ארוך. צוות הישיבה, הרבנים וחבריו של נפתלי לספסל הלימודים ערכו לכבודו בצהריים טקס קבלת פנים מרגש במקום הפיגוע, בהשתתפות הוריו, פרמדיק מד"א שטיפל בו באותו הלילה, יצחק דדון שחיסל את המחבל ואיש זק"א יהודה משי זהב שזיהה את שמונה גופות הקרבנות.

 

שטרית, שביקר בישיבה לראשונה מאז האירוע, נכנס בתחילה לספריה עצמה ובירך שם "ברוך שעשה לי נס במקום הזה". לאחר מכן התלוותה אליו משפחתו לשחזור פרטני של אירוע ליל ראש חודש אדר. הוא סייר בשטח הספריה, תיאר את מסלול ההרג המדוייק של המחבל, הצביע על המקומות בהם הסתתרו הניצולים ועל הנקודות בהן נטבחו חבריו שלא הצליחו לברוח.


השיבה לספריה (צילום: גיל יוחנן)

 

"הייתה התרגשות גדולה", סיפר ל-ynet אחד הנוכחים במקום, "לא היה אחד שלא מחה דמעה. זה היה פשוט מרגש לראות אותו צועד על הרגליים יחד עם הפמדיק שהציל אותו. זה ממש נס, ומי שיודע מה היה מצבו וכיצד הוא עמד בין חיים ומוות, מבין כמה הוא גדול".

 

גורם ב"מרכז הרב" הוסיף ואמר: "נפתלי שב היום ללימודים בישיבה. זה אמנם לא קורה כרגע במתכונת מלאה, בגלל ניתוחים ושיקום שעליו לעבור, אבל עצם החזרה לבית המדרש היא הנקמה הכי גדולה שלנו. העובדה שהספסלים פה מלאים וכל התלמידים יושבים ולומדים וממשיכים הלאה - היא האירוע המשמעותי ביותר מבחינתנו". הוא ציין כי שובו של שטרית בדיוק ביום בו בג"ץ מעכב את הרס בית המחבל מג'בל מוכאבר, מהווה ניצחון לישיבה ולדרכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפתלי בבית המדרש
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ראש הישיבה, הרב שפירא, בקבלת הפנים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים