שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "נורופן ואדוויל יעילים יותר מאקמול להורדת חום"
  מה לתת לילד כשיש לו חום? חוקרים בבריטניה מצאו כי מתן התרופה איבופרופן מפחית חום במהירות ויעילות גבוהה יותר בהשוואה לפרצטאמול (אקמול, דקסמול)

  נתתם לילד אקמול אבל החום לא ירד? כדאי לעבור לנורופן או אדוויל: מחקר בריטי מצא כי התרופה איבופרופן המצויה בשתי התרופות הללו, יעיל יותר להורדת חום מאשר פרצטאמול - המרכיב באקמול ודקסמול. המחקר החדש דווח בגליון החדש של כתב העת היוקרתי British Medical Journal בגליונו החדש.

   

  מרבית מקרי החום הגבוה אצל תינוקות וילדים נגרמים בשל זיהום נגיפי (ויראלי) החולף מאליו. כיום מקובל להימנע מהורדת חום נמוך מ-38.5 מעלות צלזיוס כדי לסייע לגוף לסלק את הזיהום. אם מצבו הכללי של התינוק או הילד טוב נהוג להסתייע בתרופות להורדת חום בלבד.

   

  התרופה פרצטאמול היא הוותיקה ביותר בה נוהגים להשתמש מרבית ההורים להורדת חום. עם זאת, שנים רבות ידוע כי השפעת התרופה איבופרופן (נורופן, אדוויל) היא בעלת עוצמה חזקה ומהירה יותר בשיכוך כאבים והורדת חום, ועכשיו זה גם מדעי.

   

  במחקר החדש אותו ערכו חוקרי אוניברסיטת בריסטול בבריטניה נבדקו 156 ילדים בגילאי חצי שנה עד שש שנים. הילדים חולקו למספר קבוצות: האחת טופלה בפרצטמול ואיבופרופן, והאחרות טופלו באחת התרופות להורדת חום. התרופות ניתנו לתקופה של מעל יומיים.

   

  תרופת האקמול ניתנה אחת ל-4 עד 6 שעות, תרופת האיבופרופן ניתנה אחת לשש עד שמונה שעות. החוקרים עקבו אחר מצבם של הילדים לאחר יממה, לאחר יומיים וביממה החמישית.

   

  תוצאות המחקר הראו כי הילדים שטופלו בשתי התרופות סבלו בחישוב כולל 55 דקות פחות מחום גבוה בהשוואה לשאר הקבוצות. במהלך 24 הראשונות למחקר,
  אלה שטופלו בשתי התרופות סבלו 4 וחצי שעות פחות מחום גבוה, בהשוואה לאלה שטופלו רק בפרצטמול, ו-2 וחצי שעות פחות מאלה שטופלו רק באיבופרופן.

   

  החוקרים סיכמו כי איבופרופן יעיל יותר מפרצטמול בהורדת חום, וכי שילוב של שתי התרופות במינון המתאים למשקלו של הילד, מסייע אף יותר להורדת החום, בהשוואה לשימוש בכל אחת מהתרופות בנפרד. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""נורופן ואדוויל יעילים יותר מאקמול להורדת חום""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פחות יעיל מנורופן ואדוויל להורדת חום בילדים. אקמול
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים