שתף קטע נבחר

פרוש פוזל לחילונים: שכר חברת יחסי ציבור

כאשר ברקע הדיווחים על מועמדותו של אריה דרעי, שכר המועמד החרדי אשכנזי לראשות עיריית ירושלים, חברת יחסי ציבור שאמורה לסייע לו בקרב המגזר החילוני. "יש ניסיון של הצד השני להוביל קמפיין שפוסל את פרוש בגלל היותו בעל כיפה וזקן ארוך", אמר מנהל קמפיין הבחירות של פרוש

בצל הדיווחים על כוונתו של יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי, להתמודד על ראשות העיר ירושלים, מנסה ח"כ החרדי מאיר פרוש (יהדות התורה), שכבר הודיע על מועמדותו, לפזול לכיוונם של המצביעים החילוניים. פרוש שכר את שירותי חברת "ספין - מעצבי דעת קהל", כדי שזו תסייע לו להגיע אל הקהל שאינו שומר תורה ומצוות.

 

אחת הסיבות לגיוס חברת יחסי ציבור, שהובילה בעבר את קמפיין הבחירות של מפלגת "הגמלאים", היא מעמדו הרעוע של פרוש בסקרים האחרונים. ההערכה כי ישנה רתיעה מפני פרוש בקרב הציבור החילוני, משום שהוא נחשב לקיצוני יותר מאשר ראש העיר המכהן אורי לופוליאנסקי.

 

לדברי יובל פורת, מבעלי חברת "ספין" והאחראי על הקמפיין, פרוש מעוניין להגיע אל הקולות החילוניים, לא רק עבור הניצחון, אלא גם כדי שיידעו כי מדובר במועמד שמייצג את כל המגזרים באוכלוסיה.

 

"פרוש לא מתכוון רק לנצח, אלא לעשות זאת ברוב ברור, ועם תמיכה רחבה גם בקרב הדתיים-לאומיים וגם בקרב החילונים", אמר פורת. הוא הוסיף: "הכישורים של פרוש, יכולת הביצוע, הניסיון המוניציפאלי והפוליטי, כמו גם חיבורו החזק למערכת הבחירות הארצית, כל אלה מעניקים לו יתרון ברור על כל מועמד אחר והופכים אותו למועמד המתאים ביותר אצל חרדים, דתיים לאומיים וחילונים כאחד". 

 

עם זאת, טען פורת כי מועמדים אחרים מנהלים מסע הכפשה כנגד פרוש ומציגים אותו כקיצוני. "הצד השני מנהל קמפיין מזה למעלה מ- 5 שנים, ואנחנו עוד לא התחלנו", אמר פורת, "יש ניסיון של הצד השני להוביל קמפיין שפוסל את פרוש בגלל היותו בעל כיפה וזקן ארוך. כמו כן, ישנם ניסיונות להציגו כרדיקאלי יותר מקודמו".

 

מקורביו של המועמד החילוני לראשות העיר ניר ברקת מסרו בתגובה כי: "ברקת אינו פוסל את פרוש או כל מועמד אחר. ירושלים, אחדותה ביטחונה ועוצמתה, הם שמסתייגים ממועדותם של פורוש-פולק-לופוליאסנקי אשר יש בה כדי להחליש, לפלג ולחלק את ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
ינסה להתנתק מתדמית הקיצוני. פרוש
צילום: מיכאל קרמר
צילום: תמר מזי
יפעל בקרב החילונים. פורת
צילום: תמר מזי
מומלצים