שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דמשק: סרקוזי העביר מכתב מנועם שליט לגלעד

  נשיא צרפת העביר אגרת שכתב אביו של החייל החטוף, וזו תועבר בהמשך - דרך חאלד משעל - לידי גלעד שליט. גורם צרפתי הדגיש כי אסד ביקש שלא להיות מעורב במהלך. נועם שליט הופתע מהפרסום: זו בחירה של הצרפתים לספר על המכתב

  נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, העביר לעמיתו הסורי, בשאר אסד, מכתב עבור החייל החטוף גלעד שליט. כך גילה בצהריים (יום ה') גורם רשמי בפמלייתו של סרקוזי. האגרת נכתבה בידי נועם שליט, אך תוכנה אינו ידוע.

   

  המכתב של גלעד: מתחנן שתשחררו אותי

   

  בשיחה עם ynet אמר נועם שליט כי הוא מופתע מהפרסום אודות המכתב: "אני לא מאשר ולא מכחיש בשלב הזה שהועבר מכתב באמצעות הצרפתים. אני יכול לומר שמשך תקופה

  ארוכה קיים קשר ביני לבין גורמים צרפתים, לא כמתווכים בעסקה לשחרור גלעד, אלא ככאלה שפועלים מאחורי הקלעים ומבצעים מהלכים שונים".

   

  על פי התכנון - יעבור המכתב דרך אמיר קטאר לבכיר החמאס חאלד משעל - ומננו לחוטפיו של החייל, המוחזק בעזה כבר יותר משנתיים. מקור צרפתי אמר כי משעל ביקש להימנע מלהיות הקשר הישיר בהעברת המכתב ולכן נעשית ההעברה בסדר הזה.

   

  גורם צרפתי אחר בפמליית סרקוזי הסביר: "הנשיא אסד שמח לסייע, אך הוא אינו מוכן להיראות כמתווך רשמי המזוהה עם הנושא". איש מהמעורבים בהעברת המכתב לא מסר פרטים אודות תוכנו.

   

  "אני לא רוצה להרחיב מעבר, אבל אם הצרפתים בוחרים לעשות זאת, זאת בחירה שלהם", אמר נועם שליט, בהתייחס לפרסום העניין.

   

  מאז שנחטף החייל, מסייעת צרפת בדרגים שונים בניסיון להשיבו, שכן גלעד שליט מחזיק גם באזרחות צרפתית.

  הנשיא סרקוזי אף התבטא מספר פעמים אודות הצורך בהשבתו בשלום - ובהקדם - לביתו ומשפחתו.

   

  במסיבת עיתונאים לאחר שחרורה של הפוליטיקאית אינגריד בטאנקור התייחס סרקוזי למחוייבותו לחייל החטוף: "אני רוצה להפנות את מילותיי האחרונות עבור גלעד שליט והוריו. אנו לא שכחנו. צרפת תמיד מוכנה להיות מגוייסת עבור אדם שמוחזק שלא בצדק", אמר סרקוזי.

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 802 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניקולא סרקוזי
  צילום: AP
  גלעד שליט
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים