שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היהלום שבכתר

  א'-ד' ויוה פלטינה

  ימים ה', א' פרקים 54-53

   

  ג'אנג גום מתוודה בפני המלך שהיא לא מעוניינת להיות הפילגש שלו ושהיא מאוהבת בסגן השר מין ג'ונג הו. המלך מתקשה להשלים עם רגשותיו כלפי ג'אנג גום. הוא ממנה אותה לרופאה שלו, למורת רוחם של כל יועציו, אבל בתמורה הוא שולח את מין ג'ונג הו לגלות. מצבו של המלך מתדרדר פעם נוספת.

   

  ג'אנג גום מנסה לשכנע את המלך לעבור ניתוח, אך לשווא. המלך שולח את ג'אנג גום למין ג'ונג הו כדי להציל אותה מפני העונש שרוצים להטיל עליה המלומדים שלו. מין ג'ונג הו וג'אנג גום חיים בסתר עם בתם במשך כמה שנים, אך הגורל שוב מחזיר אותם לארמון, והם מתאחדים עם כל יקיריהם. (פרק אחרון)

   

  פרקים קודמים

   

  צ'ה והשר או מפלילים זה את זה והמלך מעניש בחומרה את כל המעורבים ומפקיע את כל הרכוש של משפחת צ'ה. צ'ה בורחת, אכולת ייסורי מצפון, ונופלת אל מותה ממצוק ליד קברה של מיונג יי. שמן הטוב של מיונג יי והאן מוחזר להן, וג'אנג גום מתמנה זמנית לגבירה ראשונה במטבח כדי לתעד את אשר אירע לאמה. המלך מזהה אותה כנערה שראה לפני שנים רבות. גום יונג מורחקת מהארמון. 

   

  ג'אנג גום מבקשת מהמלך לעבור לעבוד בבית חולים ציבורי, והוא נעתר לבקשתה, אך מהר מאוד היא נאלצת לחזור לארמון בפקודת המלכה שמבקשת ממנה משהו מחריד. הקשר של ג'אנג גום ומין ג'ונג הו מתהדק, והם מודים זה בפני זה שהם נהנים לבלות יחד. המלך מגיע להחלטה נועזת ותקדימית  הרוחות בארמון סוערות בעקבות בקשתו של המלך מג'אנג גום שהיא תהיה הרופאה הפרטית שלו.

   

  רוב עובדי החצר מתנגדים לבקשה ופותחים בצעדי מחאה. ג'אנג גום מתקשה להתמודד עם הלחץ ובורחת עם מין ג'ונג הו מתוך תקווה להתחיל בחיים חדשים הרחק מארמון המלוכה, אך הם נתפסים  ג'אנג גום מסרבת לבקשתו של המלך להיות הרופאה שלו ועוזבת את בית החולים המלכותי לטובת בית חולים ציבורי.

   

  מחלת האבעבועות השחורות הקטלנית מכה בנסיך ובבן של אדם פשוט וכולם יוצאים במרוץ כדי להדביר את המחלה. פקידי הארמון נחושים לסלק את מין ג'ונג הו מדרכם מ המהומה סביב מינויה של ג'אנג גום לתפקיד רופאת המלך לא שוככת ומגיעה לפתרונה רק לאחר התערבות המלכה האם. עם זאת, המלך מוצא דרכים חלופיות להיוועץ בג'אנג גום, והמלכה האם הוגה תכנית שמפתיעה את כולם. יחסיהם של מין ג'ונג הו ושל ג'אנג גום נראים אבודים.

   


  פורסם לראשונה 05/09/2008 15:51

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים