שתף קטע נבחר

מחמאה מפתיעה: "פיילין היא רונלד רייגן בשמלה"

המועמדת הרפובליקנית לסגנית נשיא ארצות הברית זכתה לשבחים ממייקל רייגן, בנו של נשיא ארה"ב המנוח. רייגן סיפר כי צפה בנאומה בוועידה הרפובליקנית: "הרגשתי כאילו אבי נולד מחדש, אלא שהפעם הוא הפך להיות היא"

"שרה פיילין היא פשוט רונלד רייגן בשמלה". העיתון "סאן" דיווח הבוקר (שבת) כי מייקל רייגן, בנו של נשיא ארצות הברית המנוח, שיבח את מושלת אלסקה והשווה אותה לאביו. זאת, בעקבות נאומה של פיילין בוועידה הרפובליקנית, שבה הוכתרה כמועמדת המפלגה לסגנית הנשיא.

 

רייגן הבן (63), העובד כפרשן, סיפר על הצפייה בנאומה של פיילין: "הרגשתי כאילו אבי נולד מחדש, אלא שהפעם 'הוא' הפך להיות 'היא'. כבר שנים שאני מנסה לשכנע את חבריי השמרנים להפסיק לחפש את ה'רונלד רייגן' הבא. התעקשתי שהוא יחיד מסוגו, אבל מסתבר שטעיתי".

 

אחרי שתיאר את נאומה כ"מחשמל", הוסיף מייקל רייגן: "ברוך שובך, אבא, אפילו אם אתה לובש שמלה וילדת כמה ילדים בדרך". הוא אמר כי הנאום, שבזכותו

קיבלה פיילין את הכינוי "פיטבול עם אודם", היה "רונלד רייגן במיטבו. היא הוכיחה שהיא בדיוק, ואולי אף יותר, ממה שג'ון מקיין הבטיח לנו". 

 

בינתיים מתברר כי רייגן הבן אינו היחיד שהתפעל מנאומה של המושלת, אלא רוב אזרחי ארה"ב חושבים כמוהו. סקר חדש שפורסם הלילה ואשר בדק את תגובת האמריקנים לנאום גילה כי פיילין יותר פופולרית ממקיין ומיריביה - הסנאטורים ברק אובאמה וג'ו ביידן.

 

בסקר שערך מכון "רסמוסן" זכתה פיילין ל-58 אחוזי תמיכה מכלל הנשאלים - 40 אחוז ציינו כי דעתם על המושלת היא "טובה מאוד" ו-18 אחוזים קבעו

כי היא "טובה". 37 אחוז ממשתתפי הסקר אמרו כי הם מחזיקים בדעה "שלילית" או "שלילית מאוד". 67 אחוז מהם הדגישו כי עד לפני שבוע בכלל לא ידעו מי היא. 

 

אחת הפתעות שעלו בסקר היא כי פיילין זוכה לתמיכה גבוהה יותר דווקא בקרב גברים. 65 אחוז מהגברים אמרו כי מושלת אלסקה היא מועמדת ראויה לסגנית הנשיא, ואילו בקרב הנשים זכתה פיילין רק ל-52 אחוזי תמיכה. משמעות הדבר היא כי אובאמה ממשיך להוביל במירוץ אחר קולות הנשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיבוק מהשמרנים. פיילין
צילום: אילן פרנק
צילום: איי פי
יש יורשת. רייגן
צילום: איי פי
מומלצים