שתף קטע נבחר
צילום: חגי אהרון

"על קבר בני נשבעתי לחסוך דמעות מאמהות"

לפני שש שנים סטה נהג סמיטריילר ממסלולו ומחץ מכונית. רענן צונץ - אב לילד בן 5 ולתאומים בני 4 חודשים - נהרג יחד עם שניים מחבריו. מאז מנהלת אמו מלחמה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. באוזני הצעירים במועדונים היא מתחננת: "שיקול דעת מוטעה של שנייה גורם לאסון - קחו זאת לתשומת לבכם"

לפני שש שנים, סמוך לצומת נחשון, סטה נהג משאית סמיטריילר ממסלולו והתנגש בעוצמה ברכבם של ארבעה אנשי קבע שנסעו באותה שעה לבסיסם. כתוצאה מההתנגשות נגרר רכבם של הארבעה, ושלושה מהם נהרגו במקום. אחד מהם היה רענן צונץ, אב לילד בן 5 ולתאומים בני ארבעה חודשים.

 

מתוך הכאב הגדול החליטה עדנה, אמו של רענן, לעשות כל שביכולתה למנוע מאמהות נוספות לעבור את הסבל הנורא. במסגרת מאבקה למניעת תאונות הדרכים היא הצטרפה לעמותת "אנשים באדום". יחד הם יוצאים לשטח לפגוש את הצעירים שיוצאים בסופי שבוע מהמועדונים. רגע לפני שהם עולים שתויים לכביש בדרך לתאונה הבאה, הם משוחחים איתם, ומחלקים פלאיירים בנושא תאונות הדרכים.

 

לדבריה, החבר'ה הצעירים יוצאים לבלות, שותים מתוך כיף ולא חושבים על על הרגע הבא, על הרגע שיכול להיות האחרון בחייהם. "אני נשבעתי על הקבר של הבן שלי, שאם אצליח לחסוך מאמא אחת את הבכי והדמעות שאני שופכת, אני את שלי עשיתי בחיים. הבן שלי היה מכונאי מוטס בצבא, וכל הזמן דאגתי שיקרה לו משהו במסוק. בא המנוול הזה שהיו לו 82 עבירות תנועה, עם משאית סמיטריילר והרג שלושה קצינים בצבא".

 

לאורך כל הערב עדנה השמיעה בפני צעירים ומבוגרים כאחד, מסר מהדהד שכוון בעיקר לאוזניהם של אלה ששקלו לנהוג ברכבם לאחר ששתו משקה אלכוהולי: "שיקול דעת של שנייה אחת, שיקול דעת מוטעה, גורם להרס, אובדן ואסון - קחו זאת לתשומת לבכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
רענן צונץ ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים