שתף קטע נבחר

רוני רון ביקש: לכו לאמא שלי, היא מניפולטיבית

רוני רון, החשוד ברצח נכדתו רוז, הפתיע כשחזר בו מהודאתו בבית משפט השלום ברמלה: "תנסו למצוא אותה קצת חיה, לא רק מתה", אמר בצאתו מהדיון, וביקש מהכתבים: "תלכו לאמא שלי. היא מניפולטיבית. תלכו אליה". פרקליטה של הסבתא: "בידי המשטרה שלל ראיות של עדים שמפריכות את הגירסה השקרית שלו"

הצגה מתוקשרת של דמעות או וידוי אמיתי? זה היה אמור להיות עוד דיון בהארכת מעצרם של רוני רון ומארי פיזאם, החשודים ברצח רוז בת הארבע וחצי, אבל בית המשפט השלום ברמלה סיפק אכסניה לתפנית בפרשה. רוני רון שינה את גרסתו וטען כי לא רצח את רוז. כשנשאל היכן נמצאת נכדתו, השיב לכתבים: "תלכו לסבתא. תלכו לאמא שלי. היא מניפולטיבית. תלכו אליה".

 

וכך אמר לכתבים בבית המשפט. הדברים מובאים במלואם: "בפעם האחרונה שראיתי אותה היא הייתה בחיים. אצל הסבתא. בפעם האחרונה היא היתה בידיים של אמא שלי".

 

אז למה הודית?

"כי חשבתי שזה יעזור גם לאמא שלי וגם לילדות הקטנות".

 

מה איימו עליך?

"שהילדות שלי יילכו להיות זונות. שהן יהיו בסמים ויעברו לידי למשפחות אומנות".

 

ובגלל זה הודית ברצח?

"הייתי מודה בכל דבר. גם שהייתי עם חיים ארלוזרוב אותו בוקר. בהכל הייתי מודה. מביאים לי תמונות של ילדה שאפילו לא בת שנה - היא בת עשרה חודשים - הפעוטה הכי קטנה שלנו בבית, והבטיחו לי שאם אני לא אגיד מה שהם רוצים, אז אני אראה מה שיקרה להן. תנסו למצוא אותה קצת חיה, לא רק מתה".

 

אחר כך, בדרכו אל מחוץ לבית המשפט, אמר "תלכו לסבתא. תלכו לאמא שלי. היא מניפולטיבית. תלכו אליה. זו עלילת דם, תצילו את המשפחה ואת הילדות הקטנות שלי. תצילו אותן בבקשה". 

 

עורך דין עדי הדר, פרקליטה של הסבתא רבתא של הילדה רוז, ויויאן, אמר בתגובה לדבריו של רוני רון: "בימים הראשונים של הפרשה, עדיין היה קשה להתמודד עם הגירסה השקרית של החשוד העיקרי אולם כיום, בתום כחודש חקירה, יש בידי המשטרה שלל ראיות של עדים שמפריכות את הגירסה השקרית שלו. לא ניתן אלא להצטער שהחשוד מנסה להעליל עלילת שווא. היום ברור שבזכות ויויאן נפתחה החקירה. ויויאן עדיין מקווה שרוז תימצא".

 

מארי כתבה: אני בשוק ממה שקרה לרוז 

בתום הדיונים החליטה השופטת ליאורה פרנקל להאריך בעשרה ימים את מעצרם של הסב רון והאם פיזאם. פרנקל קבעה כי קיים חשד סביר המקשר את מארי למיוחס שלה.

 

בדיון עצמו עלו פרטים חדשים המצביעים לכאורה על מעורבותה של מארי בפרשה. המשטרה חשפה כי במכתבים שנמצאו בדירתה, כתבה מארי לרוני רון: "אני בשוק ממה שקרה לרוז. אני חשה אם רעה".

  

כשמארי נכנסה לאולם היא נשאלה על-ידי כתבים באנגלית ובצרפתית האם היא מתגעגעת לבנותיה. בתגובה - היא פרצה בבכי. כשנשאלה אם ידעה על הרצח, הנידה את ראשה לשלילה, וביקשה לצאת מן האולם. אולם, כשהחל הדיון והמצלמות הוצאו מהאולם, השתנתה התמונה לגמרי. מארי נראתה משוחררת יותר, ואפילו הגניבה חיוכים בדו-שיח עם הסניגורית שלה.

 

עוד התבררו בדיון ניסיונותיהם של בני הזוג להסתיר את היעלמותה של רוז מהסובבים. נציג המשטרה, איתן שיינמן, סיפר כי עוזי, חבר של הסב, שאל היכן נמצאת רוז, ורוני רון השיב: "היא בקייטנה של הפרנסאווים". רון הוסיף כי מדי בוקר הוא ומארי מסיעים אותה לקייטנה.

 

המשטרה אף הציגה עדות של שמרטפית המשפחה, שסיפרה כי באחד הימים - ככל הנראה ב-12 במאי (יום היעדרותה של רוז) - היא הגיעה לשמור על שתי הבנות הנוספות במשפחה. היא סיפרה כי מארי ורוני חזרו הביתה מאוחר מאוד והתנהגותם נראתה לה מוזרה. כשהשמרטפית שאלה את רוני רון היכן נמצאת רוז, הוא אמר לה שהיא נמצאת אצל אמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני רון מחוץ לבית המשפט
צילום: יריב כץ
איפה רוז?
צילום: AFP
מארי פיזאם בבואה לבית המשפט
צילום: יריב כץ
מומלצים