שתף קטע נבחר

יו"ר ועדת הבחירות: לא אדון בבקשת דרעי

השופט אליעזר ריבלין הודיע כי אין בסמכותו לדון בבקשתו של אריה דרעי להתמודד בבחירות לעיריית ירושלים, למרות תקופת הקלון שהוטלה עליו

הדרך של אריה דרעי אל עיריית ירושלים הולכת ומתארכת. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליעזר ריבלין, הודיע הערב (יום ד') כי אין זה בסמכותו לדון בזכותו של דרעי להתמודד על ראשות העיר ירושלים.

 

אל ריבלין הגיעה אתמול פניה מאנשיו של דרעי, שביקשו ממנו להודיע להם האם למרות הקלון שהוטל עליו, יוכל יו"ר ש"ס לשעבר להתמודד בבחירות.

 

ריבלין סירב לקבל החלטה בעניין ונימק את דבריו, במכתב שנשלח למנכ"לית ועדת הבחירות ויועד לאנשיו של דרעי: "יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית אינו מחווה דעתו בשאלות משפטיות בעלמא ואינו מביא במסגרת הוראת החוק הנדונה, דעה צופה פני מחלוקת, בהיעדר בקשה הנופלת בגדר סמכותו", כותב ריבלין.

 

השופט הוסיף בנושא בקשתו של דרעי: "אין הדבר נכלל במסגרת תפקידיו של יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית וכפי הנראה אף חורג מסמכותו". ריבלין לא ציין בסמכותו של מי לקבוע האם דרעי כן יכול להתמודד על ראשות העיר. בתגובה להחלטת ריבלין אמר עורך דינו של דרעי, צבי אגמון: "נלמד את ההחלטה ונשקול את המשך דרכנו".

 

ממשרדו של דרעי נמסר כי הוא מקיים בשלב זה התייעצויות משפטיות. עוד נמסר כי בשלב זה לא נשקלת פנייה לנשיא המדינה שמעון פרס, על-מנת שזה יקצר את תקופת הקלון.

 

לפני תשע שנים הורשע דרעי בקבלת שוחד, וריצה עונש מאסר. לפי חוק הבחירות המקומיות המעודכן - אשר שונה מספר פעמים - בשל הקלון שבעבירה, הוא אינו רשאי כאמור לכהן בתפקיד ציבורי במהלך שבע שנים מיום שחרורו מהכלא.

 

עו"ד צבי אגמון, שהגיש את הבקשה לוועדת הבחירות בשמו של דרעי, טוען כי כיוון שהאחרון הורשע ב-99' - הרי שהחוק לא חל עליו רטרואקטיבית, ובשעתו - המגבלה על כהונה לאחר הרשעה עם קלון עמדה על שש שנים בלבד.

 

בהכנת הידיעה השתתפו: אביעד גליקמן וגלעד שנהב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדרך לבחירות תהיה קשה יותר. אריה דרעי
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים