שתף קטע נבחר

"יש אנחת רווחה, עכשיו נדע איך רוז מתה"

במשטרה מרוצים מסגירת הפרק בפרשה הכואבת כל-כך, וממתינים לתוצאות נתיחת הגופה שתחל הבוקר: "אם יימצאו סימנים לדקירה או חניקה, יהיה קל יותר לייחס לרוני ומארי רצח - אחרת תהיה בעיה". ומה יחפשו שוב הצוללנים בירקון?

"יש אנחת רווחה, אבל היא מהולה בעצב". כך אמרו אמש (יום ה') במשטרה, בעקבות מציאת גופתה של הילדה רוז בתוך מזוודה בירקון. למרות שהם משתדלים לשמור על זהירות לפני הזיהוי הסופי, החוקרים מקווים שתוצאות הנתיחה שלאחר המוות ייאפשרו לקבוע נחרצות - כיצד מצאה רוז את מותה?

 

סוף הפרשה?

 

אחרי 123 ימים מאז שנעלמה הילדה, נחתם ככל הנראה פרק בפרשה הכאובה והסבוכה, שהסעירה אזרחים רבים בישראל, וגם בעולם. למרות זאת, בפני חוקרי המשטרה עומדת עדיין משימה לא קלה: איסוף הראיות שיביאו להפללת החשודים ברצח - סבה של רוז, רוני רון, ואמה, מארי פיזם.

 

"אנחת הרווחה בעקבות מציאת הגופה מהולה בעצב, כי עכשיו זה מוחלט שרוז אכן לא בחיים. גם הספק הקטן ביותר שאולי היה לנו, כבר איננו", אמר גורם במשטרה. לצורך וידוא סופי, דגימות ה-DNA מגופתה של רוז יושוו לנתונים שנלקחו כבר מהאם מארי והאבא בנג'מין, הנמצא בצרפת, לפני ההכרזה הסופית שמדובר בילדה.  

 

בבוקר תחל נתיחת הגופה במכון המשפטי באבו כביר. לצוות הפתולוגים יתלווה רופא מטעם שני החשודים ברצח, זאת לאחר שבית המשפט קיבל אמש את עתירתם. "יש צורך שנציג ניטראלי יקבע את סיבת המוות על מנת לדעת באילו סעיפי אישום יש להאשים את הסב", הסבירה עורכת דינם. במשטרה החליטו שלא לערער על ההחלטה.

 

הצוללנים עוד לא אומרים שלום לירקון

למרות שהמפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, אמר עם בואו למקום מציאת הגופה, ש"כתב אישום זה לא הדבר הכי בוער כרגע", במשטרה מצפים בקוצר רוח לממצאי הנתיחה. "למרות שמצב הגופה בכי רע, תוצאות הנתיחה יקבעו ממה נגרם מותה של רוז", אמרו גורמים המעורבים בחקירה.

 

"אם יתברר שיש על הגופה סימני ירי, דקירה, חניקה ועוד, יהיה יותר קל לייחס לבני הזוג עבירה של רצח", הוסיפו, "אבל אם לא ימצא שמותה של רוז נגרם מסוג של אירע פלילי - אולי תהיה לנו בעיה, כי רוני הודה ש'הפליק' לרוז וכך גרם למותה, ויהיה קשה להוכיח שמדובר ברצח בכוונה תחילה.

 

"אמנם יש לנו ראיות נסיבתיות ואחרות, אבל ממצאי הנתיחה יקבעו אם מדובר ברצח", אמרו במשטרה, אך הדגישו ש"בינתיים הם חשודים עדיין ברצח וקשירת קשר".

 הגשת כתב אישום נגד השניים לא תיעשה בחופזה: "כשנקבל את תוצאות הנתיחה נתייעץ עם הפרקליטות ואז נראה מה עושים".

 

היום יימשכו הצלילות בנחל הירקון, במקום שבו נמצאה המזוודה, בניסיון לאתר ממצאים נוספים הקשורים לפרשה. בין התשובות וחוות הדעת של המכון הפתלוגי מחכים במשטרה גם לתוצאות בדיקה שתקבע האם כל חלקי גופתה של רוז נמצאו במזוודה - ואם התשובה תהיה שלילית, יחפשו גם את יתר שרידיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מציאת הגופה, אתמול
צילום: ג'ורג' גינסברג
רוז פיזם. בת 4.5 במותה
צילום: AFP
האם מארי. חשודה ברצח - גם תואשם?
צילום: יריב כץ
מומלצים