שתף קטע נבחר

הודו: לפחות 18 הרוגים בסדרת פיצוצים בניו דלהי

הפיצוצים אירעו באזורים הסמוכים למרכזי קניות ברחבי ניו דלהי. לפחות 18 בני אדם נהרגו ו-61 נפצעו. דקות לפני הפיצוץ קיבלו כלי התקשורת במדינה הודעת דואר אלקטרוני בה נכתב, כי "מסר המוות" מגיע להודו

לפחות 18 בני אדם נהרגו ו-61 נפצעו בסדרת פיצוצים שאירעה היום (שבת) במרכזי קניות בניו דלהי, בירת הודו. קבוצה מוסלמית לקחה אחריות על הפיצוצים. ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על נפגעים ישראלים בפיגוע.

 

ראש העיר של ניו דלהי, ארטי מהרה, אמר כי התרחשו לפחות שבעה פיצוצים, רגעים לפני השקיעה. "זהו אקט פחדני של אלימות", אמר מהרה, "הם רוצים לפגוע ברוחה של ניו דלהי, הם ניסו לעשות את זה במקומות אחרים, אבל לא הצליחו, הם לא יצליחו גם כאן. הם לא יפחידו אותנו".

 

 כל הפצצות הונחו באזורים צפופים ליד מרכזי קניות. הפצצות הוטמנו באזורים שונים ברחבי ניו דלהי. אנשי המשטרה המקומית איתרו מטען נוסף, שלא התפוצץ, בסמוך לאנדרטת זיכרון.

 

"כולם רצו לכל עבר", אמר ראי קומר, העובד כפקיד בחנות בניו דלהי, "אנשים שמעו את הפיצוץ ופשוט התחילו לרוץ". ראג'ו קהונהן, שעבר ליד תחנת רכבת תחתית בה התרחש אחד הפיצוצים, סיפר כי "שמעתי רעש מחריד והיה סוג מסוים של ריח באוויר".

 

מספר כלי תקשורת מקומיים קיבלו דקות לפני הפיצוץ, הודעות דואר אלקטרוני בהן נכתב כי הודו עומדת לקבל את "מסר המוות". בהודעה נכתב עוד, "בשמו של אללה, המוג'אהידין ההודי מכה שוב. עשו מה שאתם יכולים, נסו לעצור אותנו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אדוה נפתלי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פינוי הפצועים
צילום: רויטרס
מומלצים