שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איומים על חייו של מקרטני?

  עומאר בכרי הלבנוני איים בשידור אינטרנטי על חייו של פול מקרטני, בשל בואו לישראל בשבוע הבא. מסביבתו של מקרטני סירבו להגיב לאיום, ואמרו "המסר של פול הוא מסר לשלום"

  המטיף המוסלמי הקיצוני עומאר בכרי הצהיר בסוף השבוע האחרון, כי החלטו של פול מקרטני להופיע בישראל לרגל חגיגות ה-60 למדינה הפכו אותו לאויב כל המוסלמים. בראיון לצהובון הבריטי "סאנדי אקספרס" הוסיף ואמר בכרי, "אם הוא אוהב את חייו, אסור למר מקרטני להגיע לישראל. הוא לא יהיה בטוח שם. סוכני ההקרבה ימתינו לו שם". בכרי הסורי, שהוגדר על ידי הסי.אן.אן כ"מקורב לאל-קעידה", הוגלה מבריטניה ופועל כעת בלבנון, שם הוא מעביר דרשות בעלות אופי קיצוני באינטרנט.

   

  האקספרס טוען כי מקורבים לזמר אומרים כי הוא בהלם מן האיום, אך מסרב להיכנע לו. בנוסף ציטט האקספרס את דבריו של הזמר לתקשורת הישראלית, שם אמר שפנו אליו קבוצות שונות וגופים פוליטיים בבקשה לא להגיע לארץ. "סירבתי. אני עושה מה שאני חושב ויש לי חברים רבים התומכים בישראל".

   

  מלבד בכרי, נרשמו התבטאויות גם מכיוונים אחרים: עורך הדין אנג'ם צ'ודארי אמר שסר פול הרשה לעצמו להפוך לכלי תעמולה בידי ישראל. "יש למוסלמים את הזכות לכעוס על מקרטני. איך יגיב העולם אם הוא ירצה לערוך הופעה בקאשמיר הכבושה? לא ירשו לו, אבל בגלל שזה ישראל, הוא יכול. מדינה שקיימת רק הודות לשוד וכיבוש של אדמות מדינה אחרת".

   

  מולם נרשם גינוי מצידו של עומאר ברגותי, יוזם הקמפיין לחרם אקדמי ותרבותי על ישראל, אשר הגדיר את האיום כ"מעשה נתעב".

   

  חבר הפרלמנט פטריק מרסר, אמר: "ניתן לפטור את דבריו של בכרי כדברי טירוף של קיצוני, אבל ההסטוריה מוכיחה שיש לו היכולת לעוות מוחות, כך שאין לזלזל בו. אם סר פול מקרטני רוצה להופיע בחגיגות השישים, תהיה זה אי-ליברליות איומה ביותר מצידו של עומאר בכרי להגביל את חירותו באופן הזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מקרטני. מסרב להיכנע
  צילום: Getty Images Imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים