שתף קטע נבחר

3 בני דורמוש ואיש חמאס נהרגו בקרבות בעזה

חילופי אש עזים פרצו אמש בעזה בעקבות הריגת שוטר על-ידי אחד מבני המשפחה. אנשי חמאס כיתרו את המתחם, הקרב שפרץ כלל ירי מרגמות. לפחות ארבעה נהרגו

שוב התלקחה האש הקטלנית בעזה: אנשי הביטחון המיוחד של חמאס הרגו הבוקר (יום ג') לפחות שלושה מבני חמולת דורמוש. חילופי האש נמשכו כל שעות הלילה, בעקבות כוונת חמאס לעצור את אחד מחמושי המשפחה, שנחשד אמש בהריגת שוטר. חמוש אחד מחמאס נהרג.

 

על-פי דיווחים מעזה, בסך הכל משני הצדדים נפצעו עד כה שבעה בני אדם. האירוע האלים החל אמש, כאשר כוחות משטרה של חמאס כיתרו את מתחם חמולת דורמוש, לאחר שאחד מבני החמולה הרג שוטר במהלך התנגדות למעצר.

 

העימות התחדש בבוקר, לאחר שחברי החמולה סירבו להסגיר את החשוד. משרד הפנים ברצועת עזה הודיע לאחרונה כי הפעילות במתחם משפחת דורמוש הסתיימה וכי אנשי הביטחון הרגו מספר חמושים - כך שייתכן שהמספר הסופי של ההרוגים יעלה עם השלמת פינוי כוחות חמאס מהמקום.

 

במהלך חילופי האש במערב העיר עזה נעשה שימוש גם במרגמות, ועל פי אחד הדיווחים, אחת המרגמות שירו אנשי דורמוש נפלה סמוך לביתו של ד"ר מחמוד א-זהאר, בכיר חמאס ברצועה.

 לדיווח אין עדיין כל אישור מחמאס או מגורמי הביטחון של התנועה. 

 

זוי אינה הפעם הראשונה שחמאס נלחם במשפחה, שיש הקושרים אותה עם ארגון אל-קאעידה. בחודשים האחרונים היו תקריות בודדות באזור, אך האירוע הבולט נרשם מיד לאחר השתלטות חמאס על הרצועה, ביוני 2006, אז ניסתה התנועה להוציא ממתחם חמולת דורמוש את כתב ה-BBC אלן ג'ונסטון, שנחטף על ידי חמושים מהמשפחה. הפריצה נמנעה ברגע האחרון לאחר שהחטוף הועבר לידי חמאס, ובהמשך שוחרר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי חמאס (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים