שתף קטע נבחר

פרשת רוז: המתנדבים קיבלו תעודות הוקרה

"נחשפנו לרוח ההתנדבות של הציבור בישראל", אמר מפקד מחוז המרכז במשטרה בטקס הענקת התעודות. החברה שצוללניה מצאו את הגופה שינתה את שם אחת מספינותיה ל"הילדה רוז"

פרשת רוז נגמרה בסוף עצוב - אבל רוח ההתנדבות מהציבור הפיחה לפחות קצת תקווה. משטרת מחוז מרכז העניקה היום (ג') תעודות הערכה למתנדבים שסייעו בחיפושים אחר הילדה, שנרצחה על-פי החשד בידי סבה. החברה שצוללניה מצאו את המזוודה ובה הגופה, אף שינתה את שמה של אחת מגרורותיה ל"רוז".

 

"נחשפנו לרוח ההתנדבות של הציבור בישראל", אמר מפקד משטרת המחוז, ניצב ניסים מור, בטקס שנערך במטה ברמלה. הוא הדגיש את היקף ההתנדבות והנחישות והוסיף: "זאת אחת הפרשיות החמורות שידעה המדינה ועדיין לא כל הפרטים ידועים". תעודות ההערכה הוענקו ל-19 מתנדבים, לאנשי חברת "גל ים" שסיפקה את הצוללנים והציוד, למתנדבי זק"א, מנהלת הירקון ואנשי החברה להגנת הסביבה.


ניצב מור והמתנדבים (צילום: אבי מועלם)

 

אחת מספינות הגרר של "גל ים" נקראת החל מאתמול "הילדה רוז". אילן ניקסון, מנכ"ל החברת העוסקת בעבודות ימיות ותת ימיות, הסביר את ההחלטה בשיחה עם ynet: "המקרה נגע ללבנו, החלטנו שאנחנו מאמצים את רוז וכדי שתישאר איתנו כל הזמן החלטנו לשנות את שם אחת מהספינות.

 

"אנשי החברה ואני אישית נחשפנו למקרה המזעזע. ביום האחרון לחיפושים קיבלתי את ההחלטה להנציח את שמה.

 לפני כן, קיווינו שהיא לא באמת בירקון ורצינו לראות אותה בחיים. כל הסיפור נגע ללבנו כי גם אנחנו הורים לילדים, ואני עצמי אבא שכול", הסביר המנכ"ל ניקסון.

 

ביום ראשון הודיעה המשטרה כי רוז תיקבר בצרפת, לאחר שהושגה הסכמתם של הוריה מארי ובנג'מין פיזם. במשטרה עדיין ממתינים לחוות הדעת בעקבות נתיחת הגופה במכון לרפואה משפטית, לאחריה יגובש סופית כתב האישום נגד החשודים, רוני רון ומארי פיזם. עורכת הדין רויטל סוויד התפטרה השבוע מייצוגו של רון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תעודות ההוקרה
צילום: אבי מועלם
צוללן מ"גל ים"
צילום: ג'ורג' גינסברג
רוז. בת 4.5 במותה
צילום: AFP
מומלצים