שתף קטע נבחר

הקרבות בעזה: 11 הרוגים, בהם פעוטה

מניין ההרוגים במבצע פשיטת חמאס על מתחם חמולת דורמוש עלה ל-11. בין הפצועים: מומתז דורמוש, ראש ארגון צבא האיסלאם, שהשתתף בחטיפת שליט

מימדי ההרג נחשפים: עם סופו של המבצע הרחב של חמאס נגד חמולת דורמוש בשכונת סברה בעיר עזה, מתברר כי מניין ההרוגים גבוה הרבה יותר מהדיווחים הבוקר. עשרה מבני המשפחה, בהם פעוטה, נהרגו, בנוסף לשוטר החמאס שנורה למוות אתמול. עשרות נפצעו משני הצדדים.

 

הפעולה החלה לאחר שאנשי חמאס ביקשו לעצור אתמול מבוקש מבני החמולה שירה לעבר הכוח של החמאס והרג שוטר. בתגובה כיתרו אנשי החמאס את מתחם המשפחה. שני הצדדים ניהלו קרב כבד, שכלל שימוש במרגמות. בתום שעות של קרב והריגת המבוקשים העיקריים, הודיע משרד הפנים של החמאס כי הפעולה הסתיימה בהצלחה וכי שלושת המבוקשים שהיו היעד לפעולה נהרגו.


כוחות הביטחון ברחובות עזה (צילום: AFP)

 

בין הנפגעים מקרב בני החמולה גם מומתז דורמוש, ראש ארגון צבא האיסלאם, שהיה שותף לחטיפת גלעד שליט ביחד עם חמאס. ראש הארגון נפצע בפעולה, ואחיו נהרג.

 

למרות הודעת משרד הפנים על סיום הפעולה, עדי ראייה דיווחו כי שוטרים מן החמאס ממשיכים לסרוק את האזור. לטענת משרד הפנים ברצועה, במתחם נמצאו עשרות מטענים וכלי נשק מסוגים שונים.

 

על פי אחד הדיווחים מן הרצועה, הפעוטה שנהרגה בפעולה היא בתו של זכריה דורמוש, מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית המקורבים לתנועת החמאס. לא ברור עדיין כיצד תשפיע הפעולה על היחסים בין חמאס לבין הארגון, אולם ברצועה מעריכים כי המילה האחרונה בסכסוך בין הצדדים לא נאמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים