שתף קטע נבחר

ת"א: הברווז יורד מגג העירייה כי "הוא עלול לעוף"

בעירייה טוענים כי הברווז של דודו גבע, שהוצב על הגג בחודש אפריל יכול להינתק ממקומו ולעוף לרחוב בחורף בשל הרוחות. עכשיו מחפשים לו מקום אחר

הברווז יורד מבניין העירייה: חמישה חודשים לאחר שעיריית תל-אביב החליטה להצדיע לאמן הקומיקס, דודו גבע, בהצבת דמות הברווז על גג בניין העירייה - החליטו בעירייה להסיר אותו. הנימוק הרשמי: חשש שרוחות החורף יעיפו את הברווז לעבר הרחוב. אבל לאחר שיחלוף החורף לא מתכוונים בעירייה להחזיר את הפסל למקום - וכעת מחפשים לו מקום אחר. 

 

כחלק מהכנותיה של תל-אביב לקראת חגיגות ה-100, החליטו בעירייה להצדיע לאמני העיר. האמן דודו גבע ז"ל לא זכה תמיד לכבוד מהממסד אותו נהג לבקר, אבל בעירייה רצו להראות "פתיחות" מבחינה תרבותית והחליטו בחודש לאפריל להנציח גם את האומן שהלך לעולמו ב-2005, לאחר שנענו לבקשת בני משפחתו.

 

רבים ראו בצעד של תליית הברווז מעל הקומה ה-12 של העירייה כמחווה יפה, אך היו לא מעט שביקרו את המהלך וטענו שהעירייה "עושה צחוק מעצמה". עד כדי כך הרחיקו לכת הדברים, שבמינהלת חגיגות ה-100 היו כאלה שרצו לצרוב את דמות הברווז על סמל החגיגות. אך הביקורות הגיעה גם לחדריהם של מקבלי ההחלטות, שלפני כמה ימים כינסו ישיבה והחליטו להוריד את הברווז - בגלל החורף הקרוב. 

  

מעיריית תל-אביב נמסר: "הברווז יורד בשל ההיערכות לחורף ובימים אלו נמצא לו מקום חלופי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב במקום אחר. בובת הברווז
צילום: שי רוזנצוויג
צילום: עמית שאבי
דודו גבע ז"ל
צילום: עמית שאבי
מומלצים