שתף קטע נבחר

היום: 74 אלף אנשי קדימה בוחרים ראש ממשלה

בשעה 10:00 ייפתחו הקלפיות ומתפקדי קדימה יקבעו את זהותו של מי שעשוי להיכנס ללשכת ראש הממשלה - שאול מופז, ציפי לבני, אבי דיכטר או מאיר שטרית. המועמדים יצביעו ליד בתיהם ויתפנו לעודד בוחרים להגיע לקלפיות

בתום שבועות של מאבקים פנימיים במפלגת השלטון, ייבחר מנהיג חדש לקדימה שעשוי להיכנס ללשכת ראש הממשלה. כ-74 אלף מתפקדים בעלי זכות הצבעה יידרשו היום (ד') להכריע מי יחליף את אהוד אולמרט - ציפי לבני, שאול מופז, מאיר שטרית או אבי דיכטר.

 

מאמץ אחרון:

 

 114 הקלפיות ברחבי הארץ ייפתחו ב-10:00 וייסגרו ב-22:00. תוצאות חלקיות יתחילו להגיע זמן קצר לאחר מכן

ואם הכל יתרחש לפי לוח הזמנים המתוכנן - אפשר שבשעה 1:30 לערך יוכרז רשמית מי ניצח.

 

המתח במטות המועמדים גואה. שני המועמדים המובילים הסקרים, מופז ולבני, ניסו בימים האחרונים לוודא כי כל תומכיהם יגיעו לקלפיות. מופז נחשב כמי שיש לו ארגון מסודר יותר והוא זוכה לתמיכתם של רבים מאנשי השטח והפוקדים הגדולים במפלגה. מצד שני, לבני הגבירה את הפעילות ברחבי הארץ רק בשבועות האחרונים, לאחר שזנחה את הפעילות הפוליטית שלה בשנתיים וחצי האחרונות.

 

במטה הבחירות של לבני הושקעו מאמצים וכספים רבים בניסיון להעביר לשורות תומכיה מתלבטים רבים וכן גם כמה ראשי קבוצות מרכזיים. ראש מטה יום הבחירות, ח"כ יוחנן פלסנר, אמר כי להערכתו הארגון של מטה לבני אינו נופל כיום מהארגון במטה מופז.

 

במטות המועמדים מתכוונים להשקיע מאמצים גדולים בהבאתם של המצביעים לקלפי. את הערב שלפני ההצבעה המכריעה - הקדישו המועמדים לניסיונות שכנוע של הרגע האחרון. מופז סייר בצפון ונפגש עם ראשי תומכיו באזור. לבני התקשרה לראשי תומכיה כדי לעודד אותם וכן לקבוצות של מתלבטים ותומכים כדי לקרוא להם להצביע.

 

כל מטה והסטטיסטיקה שלו

במטהו של מופז מקווים להביא לקלפיות יותר מ-15 אלף איש, שנחשבים לתומכים ודאיים. במטה לבני מקווים כי אחוזי ההצבעה יהיו גבוהים, דבר שעל פי ההערכות של הסוקר קלמן גאייר יבטיח ללבני ניצחון בפער של יותר מעשרה אחוזים. מופז הכריז השבוע כי הוא משוכנע בניצחונו ואף הבטיח כי יזכה ב43.7% מקולות המצביעים.

 

ארבעת המועמדים יצביעו בקלפיות הסמוכות לאזור מגוריהם ולאחר מכן הם צפויים להשקיע את רוב מרצם בשיחות טלפון על מנת לוודא כי המתפקדים יגיעו לקלפיות.

השר מאיר שטרית יסייר מעט בשטח, אולם מופז ולבני צפויים לוותר על המפגש עם מצביעים בקלפיות ולעבור עוד פעם אחת על הרשימות שהוכנו מראש עם שמות המתפקדים, התומכים והפעילים.

 

דיכטר, בניגוד לאחרים, מתכוון להגיע לכמה שיותר ערים ברחבי הארץ. הוא יצביע באשקלון, ויעבור בין היתר באופקים, רהט, ראשון-לציון, שדרות, טייבה ותל-אביב. 


פורסם לראשונה 16/09/2008 23:50

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני ומופז. יתחברו לטלפון
צילום: AP
דיכטר. סיור בעיקר בדרום
צילום: גיל יוחנן
שטרית. גם יסייר
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים