שתף קטע נבחר

מנחמיה: כבאים חילצו כלבה שנתקעה על מצוק

כלבת לברדור שטיילה עם בעליה באזור "האגם הנעלם" בסמוך למנחמיה, נקלעה לסכנת חיים לאחר שהידרדרה למצוק. צוות כיבוי אש מתחנת טבריה הוזעק למקום והצליח לחלצה בשלום

מבצע לחילוץ כלבה ממצוק בגובה 20 מטר הסתיים בשלום, לאחר שצוות חילוץ של כיבוי אש מתחנת טבריה, הוזעק על ידי בעלי הכלבה לאחר שנקלעה למצוקה בין שמיים וארץ.

 

הטיול של נועם (השם האמיתי שמור במערכת), תושב המרכז יחד עם חבריו וכלבתו ליה באזור "האגם הנעלם" בסמוך למנחמיה, היה אמור להיות שיאו של בילוי קבוצתי. החבורה הגיעה אתמול בצהרי היום כדי להתרחץ באגם ובדרכם למטה, הבחין נועם כי הכלבה טעתה בדרכה.

 

"הגעתי לצוק וקפצתי ממנו למים, אבל ליה באה אחרי ולמעשה נתקעה באמצע הדרך, על צוק בגובה רב ולא הצליחה לעלות בכוחות עצמה למעלה", הוא מספר ל-ynet. "פחדתי מאוד שהיא תיפול למטה, תטבע או תיפצע. היא נראתה מאוד לחוצה מהסיטואציה". 


 


קצין החילוץ בדרכו אל הכלבה (צילום: דני אליהו, כיבוי אש טבריה)

 

נועם מיהר לטפס בחזרה למצוק ובתחילה שיער כי יצליח לחלץ את ליה בכוחות עצמו. "הבנתי מהר מאוד שאני אסכן את חיי ואת חיי הכלבה אם אנסה לעשות זאת. אחרי 20 דקות של נסיונות ובחינת המצב, החלטתי להזעיק את כיבוי האש והם נענו מיד לבקשתי", מציין נועם.  

 

"הכלבה שיתפה פעולה"

נועם סיפר כי הוא מגיע מעת לעת לביקור באגם יחד עם כלבתו ומעולם היא לא הגיעה לנקודה המסוכנת במצוק. למרבה המזל, צוות כיבוי אש מתחנת טבריה קיבל את קריאת המצוקה והגיע למקום תוך זמן קצר.

 

"הגישה אל המצוק היתה מסורבלת מאוד והתאפשרה רק באמצעות רכב שטח, אך צוות הכבאים הצליחו להתקרב ככל יכולתם למצוק", מספר רס"ר דני אליהו, דובר כבאות חילוץ והצלה טבריה שנכח במקום ואף תיעד את המתרחש.

 

"קצין המשמרת, להב אלי כהן, בעל ניסיון רב בחילוץ, איבטח את עצמו בחבלים ובסיוע רס"ר תומר יועץ, החל לגלוש למטה. היה חשוב לנו שהמבצע יתקיים ללא טעויות ובאופן בטיחותי ומקצועי".

 

אחד החששות של כבאים המגיעים לחלץ בעלי חיים במצוקה הוא תקיפה מצד בעל החיים כתוצאה מהעקה (סטרס) בה הם שרויים. כהן הגיע אל ליה ולמרבה פליאתו, היא איפשרה לו לכרוך סביבה את הרצועות.

 

"הוא הרים אותה באוויר והחל לטפס עימה מעלה", מסביר אליהו. "הכלבה שיתפה פעולה ובעליה צפו על הנעשה במתח רב, עד שהשניים הגיעו בשלום לראש המצוק והיא שוחררה".

 

ליה, כלבת לברדור מעורבת בגולדן ריטריבר, בת שנה, פצחה בריצה מהירה לעבר בעליה הנרגשים. "זה היה רגע מאושר כשראיתי אותה שוב על קרקע בטוחה", מסכם נועם שמיהר לחבק את כלבתו האהובה. "היא היתה קצת מבוהלת, אבל לא נפצעה בגוף. בפעם הבאה שאני אגיע לטייל באזור, אנחנו לא נתקרב יותר למצוק".

 

  • החילוץ - שלב אחר שלב (צילומים: דני אליהו, דובר כבאות חילוץ והצלה טבריה)
 


 


 


 


 


 


 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני אליהו, דובר כבאות חילוץ והצלה טבריה
ליה לאחר החילוץ
צילום: דני אליהו, דובר כבאות חילוץ והצלה טבריה
מומלצים