שתף קטע נבחר

דיכטר שחה בים, לבני ביקרה בכותל

"אני לא עיוור, אם אני לא זוכה - אני מתייצב מאחורי המנצח וממשיך בקדימה", אמר השר לביטחון פנים אחרי שגמא שני ק"מ הבוקר. לפני הפתק בקלפי, לבני טמנה פתק בכותל

חותרים קדימה. רק אחרי שני קילומטרים של שחייה בים באשקלון, פתח הבוקר (יום ד') אבי דיכטר את היום המכריע בהתמודדות על ראשות קדימה. מהמים הוא יצא צלול ומפוכח: "אני לא עיוור, אנחנו קוראים את אותם סקרים. בסוף היום הזה, אם אני לא זוכה, אני מתייצב מאחורי מי שלוקח וממשיך בקדימה", אמר ל-ynet בבגד הים. שרת החוץ לבני ביקרה בכותל וטמנה פתק.

 

מאמץ אחרון:

 

רק שני שחיינים משכימי קום הגיעו קצת לפני דיכטר לחוף השומם. מרחוק נראו דייגים על שוברי הגלים, שלא ידעו כי תחתם חותר השר לביטחון פנים, באחת מנקודות החשובות בקריירה הפוליטית שלו.

נראה שדיכטר, בבגד ים "ספידו" ומשקפת, חותר במים הרבה יותר טוב מאשר בפוליטיקה הישראלית. הסקרים האופטימיים מנבאים לו מקום שלישי.

 

"אני מקווה לקבל 5,000 אולי 6,000 קולות. אני לא מאוכזב ולא מתוסכל", אמר. "בסך הכל הקמפיין הזה היה תענוג. לראות מאות אנשים שנרתמים, מריצים אותך, נותנים לך רוח גבית - זה מאוד יפה בעיני. הם ההשקעה בתשתית של העבודה הפוליטית שלי לעתיד. זה מחנה עם שורשים שאני אומד אותו בכמה אלפים, אבל ברור שזה עלול לא להספיק.

 

"אני לא רוצה להתחייב, אבל המבחן הוא היום מ-10 בבוקר עד 10 בלילה. זהו יום המבצע, תחקירים עושים אחרי המבצע", הוא אומר לפני שאשקלוני אחר, מנחם פוגץ' מאחל לו הצלחה, תוך שהוא מספר לו שהוריהם באו מאותה עיירה ברומניה.

 

"מוציאים נגדי מים עכורים"

הרבה ביקורת ספג דיכטר, ובטנו מלאה על התקשורת. "אני שומע ברדיו הבוקר שמסכמים את פועלי בסיפור ניצב אורי בר-לב וסיפור הטרקטור בירושלים. זאת התעלמות ממה שעשיתי, ממה שאני. העיתונאים האלה יושבים על ברז, ומוציאים מים עכורים".

 

ומה עם הודאה בשגיאות? "כל מה שאני יכול לומר כרגע, לפני התחקור של מה עשינו, הוא שאולי הייתי צריך להתחיל מוקדם יותר. כך או כך, מי שיזכה היום בקדימה - יזכה ממני לגיבוי מלא", אמר דיכטר, ממהר לביתו ללבוש את החליפה לפני שילך להצביע וייצא למסע ארוך בין הקלפיות.

 

והרחק משם, אתמול בשעת לילה מאוחרת, הוטמן כבר הפתק הראשון של הפריימריז.

ציפי לבני, המובילה הברורה בסקרים, ביקרה בלילה בכותל המערבי בירושלים בחשאי. היא באה עם בעלה נפתלי שפיצר, חבשה כיסוי ראש ובגדים שחורים, ובמהלך הביקור הלא קצר גם טמנה פתק בין אבני הקיר.

 

114 הקלפיות ברחבי הארץ ייפתחו בשעה 10:00 בבוקר וייסגרו ב-22:00 בערב. תוצאות חלקיות יתחילו להגיע זמן קצר לאחר מכן ואם הכל יתרחש לפי לוח הזמנים המתוכנן - אפשר שבשעה 1:30 לערך יוכרז רשמית מי ניצח.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר. לא עיוור
צילום: זאב טרכטמן
צילום: רויטרס
לבני. לבשה שחור בכותל
צילום: רויטרס
מומלצים