שתף קטע נבחר

לבני ביקשה שעה הארכה - וקיבלה חצי

ל-ynet נודע כי מטה הבחירות של ציפי לבני ביקש להאריך את ההצבעה בשעה "בשל לחץ בקלפיות". ועדת הבחירות אישרה תחילה את ההארכה, אך מטה מופז מיהר להגיש ערעור. לאחר דיון הוחלט כי ההצבעה תיגמר ב-22:30 במקום ב-22:00 כפי שתוכנן במקור

ועדת הבחירות המרכזית בקדימה אישרה הערב (יום ד') להאריך את ההצבעה לראשות המפלגה בחצי שעה. ל-ynet נודע כי מטה ציפי לבני ביקש להאריך בשעה את ההצבעה "בשל לחץ בקלפיות" - והבקשה אושרה. אלא שמיד לאחר מכן הגיש מטהו של שאול מופז ערעור על כך. במטהו של אבי דיכטר הצטרפו לבקשת ההארכה, ואילו במטה מאיר שטרית התנגדו.

 

ועדת הבחירות דנה בערעור, ולאחר זמן קצר החליטה לשנות את ההחלטה ולהאריך את הבחירות בחצי שעה בלבד כך שתיגמר ב-22:30. אנשי מופז הגישו ערעור גם על הארכה זו - אך ההחלטה לא שונתה. עד 21:00 הצביעו כ-45% מהמתפקדים.

 

 

יו"ר ועדת הבחירות, השופט דן ארבל אמר בהחלטתו: "נוצר לחץ של מצביעים במספר רב של קלפיות - ועל כן, על מנת שלא לפגוע בזכות ההצבעה של מתפקדי קדימה, הוחלט להאריך בחצי שעה".


בוחר את המחליף. אהוד אולמרט (צילום: דודי ועקנין)

 

במטה לבני הביע שביעות רצון: "כל דקה חשובה וקובעת. טוב שהאריכו". בכירים במטה אמרו כי מעל ארבעים אחוזי הצבעה, מגדילים את הסיכויים של שרת החוץ לנצח.

 

מוקדם יותר היום הביעו במטה לבני דאגה עמוקה משיעור ההצבעה הנמוך, העלול לפגוע בסיכוייה להיבחר. לבני הקדישה את שעות הערב לשיחות עם פעילים ומתפקדים, בניסיון להמריצם להצביע. במטה חברת "טלאול" בראשון לציון, אמרה "בגדול, אחוז ההצבעה לא מספק. צריך לבוא להצביע". במטה לבני מקווים שעד הערב, יגדל שיעור ההצבעה.

 

במטהו של השר שאול מופז מודאגים כנראה פחות משיעור ההצבעה

הנמוך, שכן הוא נהנה מיתרון ארגוני בקרב קבוצות מצביעים גדולות. ממטהו נמסר ל-ynet כי הוא עסוק בשעות אלה בשיחות טלפון לפעיליו ממטהו בגבעתיים. "אלה השעות הקריטיות. נרכז מאמץ להביא כמה שיותר מתפקדים", אמרו מקורביו.

 

בצהריים הצביע ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בקלפי בשכונת פסגת זאב בירושלים. הוא נכנס מלווה במאבטחים, לחץ את ידי המשקיפים ועובדי הקלפי, התעניין בשלומם, ומימש את זכותו הדמוקרטית. לפני שעזב, נופף לשלום והוסיף: "עוד נתראה". כאשר נשאל למי הצביע, ענה אולמרט בלקוניות: "הצבעה טובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני מבקשת להאריך בשעה
צילום: AFP
מופז מתנגד
צילום: עידו ארז
מומלצים