שתף קטע נבחר

צילום: AP, AFP

הליכוד: ר"מ לא יכול להיבחר בידי 431 מתפקדים

יו"ר סיעת הליכוד, גדעון סער, התרעם על בחירתה של השרה ציפי לבני לתפקיד יו"ר קדימה על סמך פער של 431 קולות. לדבריו, "יש לקבוע תאריך מוסכם לבחירות כלליות לכנסת"

הרוחות במערכת הפוליטית עדיין סוערות, נוכח ניצחונה ברוב דחוק של השרה ציפי לבני בפריימריז בקדימה. יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר הבוקר (יום ה') כי ראש ממשלה לא יכול להיבחר על-ידי 431 מתפקדים. לדברי סער, "ראש הממשלה צריך להיבחר על-ידי העם כולו בבחירות דמוקרטיות".

 

היורשת והניצחון הדחוק - עדכונים אחרונים:

 

סער הוסיף ואמר, כי "כינון ממשלה בנסיבות אלה יהיה פארסה חוקתית שתפגע פגיעה מהותית בדמוקרטיה הישראלית". הוא קרא לכל הסיעות בכנסת, "לגלות אחריות לאומית ולקיים הידברות לקביעת תאריך מוסכם לבחירות כלליות לכנסת".

 

יו"ר קדימה החדשה אמרה בנאום הניצחון, כי היא "נכנסת לתפקיד בחרדת קודש". לדבריה, היא תפעל להקמת קואליציה יציבה. "יש לנו משימה לאומית והיא לייצר במהירות יציבות ברמת ממשלה בישראל. אנחנו צריכים להתמודד עם איומים, יש אי יציבות כלכלית. זו לא רק אחריות שלי, אלא של חברי למפלגה וסיעות הכנסת. אנסה לייצר במהירות קואליציה שתתמודד עם האתגרים האלה", אמרה.

 

במערכת הפוליטית הדעות היו חלוקות במהלך הלילה.

בכירי מפלגת העבודה שידרו כי המפלגה לא תמהר להיכנס לממשלה חדשה בראשות לבני. "אנחנו לא בכיס של אף אחד", אמרו הבכירים בזה אחר זה, במה שנראה כמהלך מתוכנן

היטב.

 

יושב ראש ש"ס, אלי ישי, לעומת זאת, הבהיר כי מפלגתו לא פוסלת כניסה לממשלה בראשות לבני - אך הבהיר כי ש"ס תתעקש בנושאים המדיניים והחברתיים, ובראשם ירושלים וקצבאות הילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדעון סער
צילום: גיל יוחנן
צילום: אוהד אבידן קינר
לבני בנאום הניצחון
צילום: אוהד אבידן קינר
מומלצים