שתף קטע נבחר

דרעי יפנה לבית המשפט: הסירו את קלוני

ל-ynet נודע שבעקבות חוות דעת משפטיות, מתכוון שר הפנים לשעבר שהורשע בשוחד לפנות לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים - כדי שיוכל להתמודד על ראשות העיר

הקרב המשפטי תופס תאוצה: אריה דרעי יפנה בשבוע הבא לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להסרת קלונו, כדי שיוכל להתמודד על ראשות עיריית ירושלים בבחירות המקומיות, בחודש נובמבר. כך נודע ל-ynet.

 

 

מקורביו של דרעי מעידים כי בתחילת השבוע הבא צפוי שר הפנים לשעבר, שהורשע בקבלת שוחד, לפנות לבית המשפט המחוזי - ביושבו כבית המשפט לעניינים מנהליים - בבקשה להסרת קלונו. זאת, בעקבות חוות דעת של משפטנים בכירים, אשר הוגדרו על-ידי מקורביו כ"חיוביות מאוד".

  

בשבוע שעבר הכריז מטה דרעי כי בכוונתו לפנות לפקיד הבחירות בעירייה, בצירוף 950 החתימות הנדרשות שאסף, בתקווה לרשום את מועמדותו - ובידיעה כי גורמים אחרים יערערו על החלטה זו. פנייה לפקיד הבחירות טרם נעשתה.

 

הפנייה לבית המשפט צפויה לגרור אחרי ההחלטה - לכאן או לכאן - עתירות לבג"ץ. אם יאשר בית המשפט לדרעי את ההתמודדות, הכריזו כבר מספר גופים - ביניהם התנועה למען איכות השלטון, וכן חברי מועצת העיר סער נתנאל ופפה אללו - כי יפנו לבג"ץ בדרישה לבטל את ההחלטה.

 

לפני כעשרה ימים, הודיע יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליעזר ריבלין, כי אין זה בסמכותו לדון בזכותו של דרעי להתמודד על ראשות העיר ירושלים. זאת לאחר פנייה מאנשיו של דרעי, שביקשו ממנו לבדוק את העניין. 

 

נביאי הסקר של קדימה מעודדים את פרוש

גם המועמדים האחרים מחממים מנועים לקראת הבחירות. התקשורת החרדית דיווחה אתמול כי ארקדי גאידמק מתכוון לפתוח לא פחות מ-14 מטות בחירות בשכונות החרדיות, אשר יפעלו להגדלת תמיכת הציבור החרדי בו.

 

יוסי רפאלי, מאנשי גאידמק הפועלים במגזר החרדי, אמר ל-ynet כי "בהחלט ייתכן שהציבור החרדי יירתם ויתגייס למען גאידמק".

 לטענת פעילי הבחירות, אפשרות זו קיימת אם תתבצע "הצבעת מחאה" ללא התלכדות מאחורי מועמד אחד.

 

הסקרים שהכזיבו בפריימריז של קדימה העניקו תקווה לאנשי גאידמק, וגם במטהו של המועמד החרדי, ח"כ מאיר פרוש, שאבו מכך עידוד. לטענת אנשי פרוש, הבחירות בקדימה רק מעידות על כך שלא ניתן לערוך סקרים מדויקים בתוך מגזרים וכי הם סמוכים ובטוחים שגם הסקרים אשר מנבאים פער גדול לזכותו של ניר ברקת, יתבררו ככוזבות. "לסוקרים בקדימה יש הרבה על מה לכפר ביום כיפור", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי. חוות דעת ממשפטנים בכירים
צילום: גיל יוחנן
פרוש. הסקרים (בקדימה) מעודדים
מומלצים