שתף קטע נבחר

"אביה של רוז רוצה הלוויה צנועה, בלי סיקור"

נציג הסוכנות באירופה פנה לאביה של הילדה בהצעה לסייע בארגון המסע האחרון - וזה השיב שהוא מעוניין בהלוויה צנועה

ביום שני תיערך בפאתי פריז הלווייתה של רוז פיזם, שנרצחה על פי החשד בידי סבה, רוני רון. אתמול (יום ה') נחת בצרפת ארונה של הילדה בת הארבע וחצי. המשפחה סירבה להצעת הסוכנות היהודית לסייע בארגון מסע הקבורה.

 

 

כאשר נודע לו שאיש לא בא לקבל את הארון בפריז מלבד נציג חברה קדישא בצרפת, פנה יושב ראש הסוכנות היהודית, זאב ביילסקי, למנהל אזור אירופה בסוכנות, דוד ראש. ביילסקי ביקש ממנו ליצור קשר עם אביה של רוז, בנג'מין פיזם, כדי להציע סיוע בארגון הלוויה.  

 

בשיחה עם ynet סיפר ראש, היושב בצרפת, כי כאשר צלצל לפיזם, "הוא קיבל את זה באופן חיובי אך הסביר שהוא רוצה לעשות לוויה צנועה וקטנה ללא עיתונאים, רק עם המשפחה הקרובה וחברים".

 

לדברי האב, ההלוויה תיערך ביום שני, ומלבד המשפחה מתוכננים בכל זאת לבוא גם נציגים של הסוכנות וגם של שגרירות ישראל בצרפת. המשטרה, שסיימה את הטיפול בגופת רוז לאחר שעזבה את המכון לרפואה משפטית, תשלח אף היא נציגה - שליחת המשטרה לצרפת.

 

לפי מנהל אירופה בסוכנות, הקהילה היהודית בצרפת הייתה מזועזעת לא פחות מהציבור הישראלי מסיפור רצח הילדה. הוא הוסיף שהם "עקבו באדיקות אחר ההתרחשויות בישראל", והבטיח לעמוד בקשר רציף עם משפחתה של רוז.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארונה של רוז, בדרך לפריז
צילום: AFP
רוז. לדרכה האחרונה
צילום: AFP
בנג'מין פיזם, האב
צילום: גלי איתן
מומלצים