שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נפאל: הממשלה הפסיקה לממן הקרבת חיות
  כדי לחסוך בהוצאות החליטה ממשלת נפאל שלא להקציב 166 אלף דולר לטקסי הקרבת חיות. המאמינים הכועסים יצאו לרחובות קטמנדו וקראו: "אל תהרסו את המסורת שלנו"

  מתח רב השתרר היום (שבת) ברבים מחלקיה של בירת נפאל, קטמנדו. זאת, לאחר שהממשלה הכריזה כי תפסיק לממן טקסי הקרבת חיות, המהווים חלק בלתי-נפרד ממסורתה העתיקה של המדינה. בעקבות כך, נעצרו החגיגות המתקיימות בעיר, בצעד שעורר את חמתם של התושבים.

   

  מאות בני-אדם מאזור קטמנדו הפגינו מחוץ לארמון המלוכה. הם האשימו את הממשלה בניסיון להשמיד את התרבות שלהם. המתח נוצר בין היתר בשל הפסקת פסטיבל לאחד האלים בו מאמינים המפגינים. הפסטיבל, הנערך בעמק באזור הבירה, הפך למסורת במדינה והוא מתקיים יותר מ-400 שנה.

   

  כחלק מהמסורת, ראש המדינה מקבל ברכה במהלך חמשת ימי הפסטיבל, כמחווה ועל-מנת שימשול במשך שנה נוספת. עד השנה שעברה המלך קיבל את הברכה, אבל מאז אירעו כמה תהפוכות במדינה והמלך הודח. אתמול הודיעה ממשלת נפאל כי היא לא תממן את הקרבת החיות, כדי לחסוך בהוצאות - הדבר עורר את חמתם של החוגגים.

   

  אחד מראשי המפגינים אמר: "הממשלה מנסה להשמיד את התרבות שלנו. אם הם באמת רוצים לחסוך בהוצאות, השרים יכולים להפסיק לטייל במכוניות יוקרה שעולים מיליונים. פגיעה במסורת שלנו היא לא סימן טוב. אנחנו לא נערב את הממשלה בפסטיבל מעכשיו".

   

  כלי התקשורת בנפאל דיווחו כי הפסקת תקצוב הקרבת החיות בפסטיבלים בנפאל, ישפיע על רבים מהאירועים במדינה. ממשלת נפאל הוציאה 166 אלף דולר בשנה שעברה על הקרבת חיות. כ-700 אלף דולר הועברו לתקצוב הפסטיבלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים