שתף קטע נבחר

תלונות על גשר המיתרים: "יציצו מתחת לחצאית"

חשבתם שאין מספיק שקיפות? אולי יש יותר מדי: בעירייה ובחברה שבנתה את גשר המיתרים שבכניסה לירושלים התקבלו תלונות מתושבות העיר, בשל החשש כי מבנה הגשר מאפשר פגיעה בצניעות ההולכות עליו. גורמים מוסמכים טענו שהשיפוץ המדובר כרוך במילוי דפנות הגשר בחול

בת ישראל, יופייך נמדד בצניעותך? לא בגשר מיתרים. אחרי שבנות להקת "מחולה" התעטפו בשקים בטקס חנוכת הגשר, כדי לא לפגוע ברגשות החרדים, מספקת היצירה המרשימה בכניסה לעיר הבירה שערורייה חדשה. בעיריית ירושלים מבקשים לעטוף חלקים מהגשר עצמו, כדי לשמור על צניעותן של בנות העיר.

 

בחברת "מוריה לפיתוח ירושלים", חברה-בת של עיריית ירושלים אשר בנתה את הגשר, התקבלו פניות מתושבות העיר שהביעו חשש מפני הצצה אל מתחת לחצאיותיהן. מתברר, כי מזוויות מסוימות מתחת לגשר, ניתן לראות מי צועד עליו ואף להציץ מתחת לחצאיות הולכות הרגל.

 

"קיבלנו פניות מתושבות באזור שחוששות לפגיעה בפרטיותן בעת ההליכה על הגשר. מוריה מתחשבת בתושבים ובוחנת צעדים לפתרון העניין", נמסר מהחברה. אז האם פרויקט הגשר, המסרב להתנהל על מי מנוחות גם לאחר סיום בנייתו, ישופץ שוב אחרי שכבר חשבנו שהושלם? תלוי את מי שואלים.


נטייתו של גשר המיתרים. אפשר להציץ? (צילום: גיל יוחנן) 

 

ברוך גובר, מנהל בקבוצת "גדיש" הממונה על ניהול פיתוח ותיאום הגשר, מאשר את הדברים.

"ביקשו מאיתנו לבדוק להוריד את רמת השקיפות של המעקה על הגשר, כדי שלא יוכלו לראות לבנות מהמדרכה למטה", אמר לדבריו, "פה בירושלים יש רגישות מיוחדת לנושא". גובר אינו מתחייב שאכן יבצעו את השינויים. "זה בבדיקה, לא בטוח שזה יבוצע", הבהיר.


מהעירייה נמסר כי "לא ידוע על הנושא", אולם גורמים מוסמכים טענו כי השיפוץ המדובר כרוך במילוי דפנות הגשר בחול. כעת נותר רק לתהות מה דעתו של מתכנן הגשר, האדריכל סנטיאגו קלטראווה, שכבר תבע בעבר את עיריית בילבאו בספרד, ששינתה גשר שתיכנן.

 

"אני כבר לא יודע אם לצחוק או לבכות", הגיב על הידיעה חבר מועצת העיר, סער נתנאל. "כל מה שמתרחש סביב הגשר הזה הוא פיאסקו נורא, ונדמה שאין עוד תהום חשוכה שקברניטי העיר עוד לא דירדרו את העיר אליה. הרעיון ההזוי והמופרך הזה הוא פרי של אותו מוח חולני של אותו בית היוצר, שהחליט לכסות ילדות צעירות ותמימות בשקים בטענות מופרכות בטקס הפתיחה של המפגע האסטטי והסביבתי הזה שנמצא בכניסה לעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גשר המיתרים בכניסה לעיר
צילום: גיל יוחנן
טענות על שקיפות בעירייה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים