שתף קטע נבחר

מפעל ההזנה: תלמידים עניים לא ישלמו

ועדת החינוך קבעה שהורים המרוויחים כאלף שקלים בחודש לא יצטרכו לשלם עבור הארוחות אותם מקבלים ילדיהם בבתי הספר. מפעל ההזנה מעניק כיום ארוחות חמות ל-123 אלף ילדים

מעכשיו לא יצטרכו יותר משפחות עניות לשלם עבור מפעל ההזנה בבתי הספר - כך קבעה היום (ד') ועדת החינוך של הכנסת, שאישרה את גובה תשלומי הורים עבור ארוחה חמה (הזנה) לשנת הלימודים הקרובה. 123 אלף תלמידים נהנים מארוחה חמה, והשנה נכנסו לחוק גם גני ילדים.

 

את הארוחות החמות מממנים המדינה, הרשויות המקומיות וההורים. השנה גדל מספר התלמידים הנהנים מהחוק ב-3,000. לפי ההחלטה, תלמיד שאחד מהוריו משתכר הכנסה חודשית לנפש מתחת ל-1,074 שקלים לא יידרש לשלם כלל עבור ארוחה חמה, במשך השנה. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ מיכאל מלכיאור, בירך על ההחלטה: "זה ראוי ונכון שיוזילו תשלומים למי שזקוק להזנה. ילדים שבעים לומדים יותר טוב".

  

על-פי הטבלה שאישרה ועדת החינוך, ישלמו ההורים בין 68 ל-748 שקלים לשנה עבור הארוחות. מהטבלה עולה, כי מי שמשתכר בין 1,074 ל-1,352 שקלים, ישלם עבור בנו או ביתו חצי שקל לחודש. מי שמקבל לחודש עד  1,542 שקלים ישלם שני שקלים לחודש.

 

אדם שמרוויח עד 1,793 ישלם שלושה שקלים. מי שמשתכר עד 1,830 ישלם 4.20 שקלים לחודש. מי שמקבל עד 2,000 שקלים ישלם 4.70. מעבר לכך, כל אדם המרוויח מעל 2,000 שקלים ישלם עבור הארוחות של בנו או ביתו חמישה שקלים וחצי. 

 

"השנה זו שנה ראשונה שמזינים בגני הילדים כחלק מהחוק", אמרה שרת החינוך, יולי תמיר, "הוספנו 30 מיליון שקלים לתקציב ואנחנו מתכוונים להרחיב את קהל המוזנים. ההזנה בנויה על השתתפות הורים, רשויות והמדינה".

 

נציג הנהגת ההורים הארצית, נתי ביאליסטוק-כהן, אמר בעקבות ההחלטה, "אנחנו שמחים שבגדול לא היה שינוי של התשלומים, למרות שערים לכך שמחירי המזון עלו. אנחנו מצפים לראות בתקציב המדינה את השלמת החסר, על-מנת שלא יהיו תופעות של הורדת השירות ואיכות המזון על ידי הספקים. בנוסף, אנו מצפים שמדינת ישראל תעשה מה שצריך בהיבט התשתיתי כי בתי ספר ברובם המכריע אינם ערוכים ליהנות משירותי הסעדה. אין מטבחים ואין מקומות אכילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
אילוסטרציה
צילום: רוני שיצר
מומלצים