שתף קטע נבחר

ישי וליצמן נפגשו במטרה להקים גוש חרדי במו"מ

יו"ר ש"ס נפגש עם חבר הכנסת מיהדות התורה כדי ליצור גוש של 18 חברי כנסת במשא ומתן להצטרפות לממשלת לבני. "בלוק משותף מעניק הרבה כוח", אמרו בסביבתו של השר ישי

ש"ס משדרת שהיא רוצה להיות בממשלה, אולם נראה כי יו"ר המפלגה, השר אלי ישי, זקוק לחיזוקים: השר ישי נפגש אמש (ד') עם ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה, בניסיון ליצור גוש חרדי מלוכד במשא ומתן מול יו"ר קדימה הנבחרת, שרת החוץ ציפי לבני. השניים דנו באפשרות הצטרפותם המשותפת של שתי המפלגות לממשלה ונראה כי סיכמו שאם ש"ס תצטרף - גם יהדות התורה תלך בדרכה.

 

בסביבתו של השר ישי אמרו לאחר הפגישה כי הוא "פועל לבניית בלוק עם יהדות התורה בעניין קצבאות הילדים, שהן המפתח המרכזי עבור שתי המפלגות. כמו כן, ישי פועל לבניית גוש חרדי משותף שייכנס לממשלה. יו"ר ש"ס ניסה לפני ממשלת אולמרט לייצור גוש כזה, אולם הניסיון נכשל. בלוק משותף מעניק הרבה כוח".

 

שתי המפלגות לא המליצו בפני נשיא המדינה, שמעון פרס, על אף חבר כנסת כמועמדם להרכיב את הממשלה הבאה. לש"ס 12 חברי כנסת וליהדות התורה שישה - כך שכוח שתי המפלגות כמעט משתווה לזה של העבודה לה 19 חברי כנסת.

 

מוקדם יותר מינה השר ישי את עורך הדין דוד גלס ואת פרופסור יוחנן שטסמן, לנהל את השיחות מטעם ש"ס להצטרפות לקואליציה. ישי הנחה אותם שלא לעלות כלל לדיון את ירושלים, וכמו כן, לא להתפשר בסוגיית סיוע לפתרון מצוקת ילדים.

 

ביום שלישי נפגשו לבני וישי. השר ישי העלה בפגישה את נושא ירושלים, את נושא הפיצוי בעקבות ההתייקרויות במשק (קצבאות ילדים). כמו כן, העלה את נושא התייקרויות הדיור בישראל שמשפיע בעיקר על זוגות צעירים. השניים החליטו כי אנשי מקצוע משני הצדדים יחליפו ניירות עבודה בניסיון לסכם בסיס להסכם בנושאים הכלכליים, ואת קווי היסוד של ממשלה אפשרית.


פורסם לראשונה 24/09/2008 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. גוש חרדי
צילום: גיל יוחנן
ליצמן. יצטרפו הפעם?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים