שתף קטע נבחר

נטורי קרתא: "אחמדי-נג'אד רוצה שלום"

אחרי הנאום האנטי-ציוני שנשא בעצרת האו"ם בניו-יורק, יצא הנשיא האיראני לפגישה חמה עם משלחת נטורי קרתא, קיבל מהם גביע יין והדגיש כי הוא מבחין בין ה"ציונים" ל"יהודים". אחד המשתתפים ל-ynet: "אחמדי-נג'אד סיפר לנו כי אינו מחפש דרכים להפיץ את ישראל ובטח לא להרוס את העם היהודי"

לאחר שנשא בעצרת האו"ם נאום אנטי ציוני ועורר תגובות נזעמות ברחבי העולם נפגשה משלחת של חברי נטורי קרתא נפגשה אמש ׁ(יום ד') במנהטן שבניו יורק עם נשיא איראן מחמוד אחמדי–נג'אד. במהלך הפגישה חברי המשלחת אך העניקו לנשיא האיראני גביע כסף בשווי של 700 דולר לאות ידידות.

 

 

הרב ישראל דוד וייס אשר נכח בפגישה סיפר ל-ynet כי הפגישה הייתה "מוצלחת מאוד" והתנהלה באווירה חמה וידידותית. הרב וייס סיפר כי בשיחה עימו הודו חברי המשלחת לאחמדי-נג'אד על יחסו החם לקהילה היהודית באיראן. "אנחנו יודעים שהוא לא האויב של היהודים ושיש לו קהילה יהודית בארצו שהוא מכבד ומגן עליה ואף תומך בה". סיפר הרב וייס. "נשיא איראן הוא לא נגד היהודים אלא נגד המשטר הציוני".  


אחמדי-נג'אד עם חברי המשלחת, הלילה בניו-יורק (צילומים: רויטרס)

  

בפגישתם עימו עמדו חברי נטורי קרתא על ההבדל שבין הציונות ליהדות, "הנשיא האיראני מבין את ההבדל ומבין שלא כולם שותפים להשקפה הציונית ולא רוצים לראות בהרס היהדות ולקחת חלק בכפירה הציונית אלא רק מתפללים ומקווים לקיצה של מדינת ישראל" פירט הרב וייס את תוכן הדברים שנאמרו בפגישה.  


אז נרים כוס יין. שלב החיבוקים

 

לדבריו, הנשיא האיראני אינו מכחיש את השואה היהודית אלא מתנגד למה שהוא מכנה,

ההשתלטות והפלישה הציונית על אדמת ארץ ישראל ולסבל שהם גורמים לפלסטינים, "הציונים משתמשים בשואה כתירוץ לפשעיהם". לדבריו ישנם יהודים הנאמנים לתורה המתגוררים גם בארץ ישראל ומתנגדים לציונות בשל כפירתה באל. "אחמדי-נג'אד, כמונו, מבין את ההבדלים בין היהדות לציונות", טוען הרב וייס ומדגיש כי הנשיא האיראני אינו מחפש דרכים להפציץ את ישראל, "זה הפוך לגמרי, הוא רוצה שלום ולא להרוס את העם היהודי, כך הסביר לנו. הוא נגד הקשיים שמחולל העם הציוני לעם הפלסטיני" אומר הרב וייס. 

 

הרב וייס ביקש להוסיף עוד על דברי הנשיא כי "במשך דורות, הקב"ה אמר לנו שהתורה היא ההגנה שלנו וההנהגה הציונית על שום כפירתה בתורה והסטייה מדרכיה מתעלמת מהאזהרות הכתובות בה, מה שעלול להביא את העם היהודי לתוצאות קטסטרופאליות כפי שאנו רואים כיום וזה הדבר שאנו יוצאים נגדו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתף אל כתף. אחמדי-נג'אד וידיד
צילום: רויטרס
מומלצים