שתף קטע נבחר

שר הפנים הדיח את ראש מועצת ערערה בנגב

ועדה של משרד הפנים קבעה כי המצב במועצה שבה גרים 13,200 תושבים הוא "מהקשים שברשויות המקומיות בישראל". ראש המועצה המודח מקבל את הכרעת שר הפנים, ואילו חברים במועצה מאיימים בבג"ץ

שר הפנים הורה היום (ה') לפטר את ראש המועצה האזורית ערערה שבנגב ולפזר את מליאת המועצה. השר מאיר שטרית אימץ את המלצות ועדת חקירה שהוקמה בעניין והמלצות מנכ"ל משרדו, אריה בר, שקבעו כי מצבה של המועצה בערערה הוא "מהקשים שברשויות המקומיות בישראל. הרשות אינה מספקת ולו שירותים מינימליים לתושבי המקום".

 

בערערה שבנגב מתגוררים כ-13,200 איש. בשל מצבה הכלכלי של הרשות היא אינה מספקת אפילו שירותיים מינימליים לתושבי המקום, הנהלת המועצה מתפקדת באופן לקוי, והגרעון המצטבר של הרשות עולה על 56 אחוזים מהכנסותיה ועומד על כ-15.8 מיליון שקלים. בשנים האחרונות גבתה הרשות רק ארבעה אחוזים מתשלומי הארנונה.

 

השר שטרית הסביר החלטתו: "מתן שירותים לתושבים הוא בסיס העבודה של ראש רשות מקומית, אך למרבה הצער לא כל ראשי הרשויות המקומיות מסוגלים לדאוג למתן שירותים אלה וחוטאים לתפקידם".

 

ראש המועצה המודח, נאיף אבו עראר, אמר ל-ynet: "אני מקבל כל החלטה של השר שטרית. איני מתכוון לערער על החלטתו". עוד הוסיף כי חלק ממסקנות מנכ"ל המשרד אינן מדויקות ומצבה של הרשות טוב בהרבה מבעבר.

 

מנגד, חברי המועצה שפוזרה מתכוונים לפעול נגד ההחלטה. "אנחנו מבקשים לממש את זכותנו הדמוקרטית כמו שאר היישובים והערים בארץ. בכוונתנו לעתור לבג"ץ על ההחלטה".

 

ערערה היא המועצה החמישית בנגב שמפזר משרד הפנים בשלוש השנים האחרונות. קדמו לה עיריית אופקים, מועצת ירוחם, עיריית ערד ומצפה רמון, שם פיזר השר את המועצה - אך הותיר את העומדת בראשה בתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרית. החליט לפזר
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים