שתף קטע נבחר

הודו: 2 הרוגים ו-18 פצועים בפיצוץ בבניו דלהי

פיצוץ עז אירע במרכז שוק פרחים בדרום הבירה ההודית, בעת שבמקום היו קונים רבים. הרקע אינו ברור, אולם נבדק קשר לשורת הפיצוצים שאירעה בעיר לפני כשבועיים

שני בני אדם נהרגו ו-18 אחרים נפצעו בפיצוץ שארע היום (שבת) בשוק הומה אדם בניו דלהי, בירת הודו. הרקע לאירוע אינו ברור, אולם הוא התרחש כשבועיים בלבד לאחר סדרת הפיצוצים שארעה בעיר, בה נהרגו 24 בני אדם.

 

כוחות המשטרה שהוזעקו לזירת הפיצוץ העריכו כי הוא נגרם מפצצה שהוטמנה בשוק, והתפוצצה בשעה שבמקום היו קונים רבים. עדי ראייה דיווחו כי כוחות הצלה רבים, בהם מכבי אש ואמבולנסים, הוזעקו לזירת הפיצוץ והחלו בפינוי הפצועים.

 


לא ברור האם יש קשר לסדרת הפיצוצים לפני שבועיים. זירת הפיגוע (צילום: AP)

 

עם זאת, גורמי משטרה לא יכלו למסור פרטים רבים על שהתרחש. "שמענו שנער אחד נהרג. מלבד זה אין בידינו פרטים נוספים כרגע", מסר דובר משטרת ניו דלהי, רג'ן בהגט.

 

כלי התקשורת בהודו דיווחו כי הפיצוץ לא היה חזק, וכי הוא אירע בשוק פרחים בשכונת מגורים בדרום העיר. עם זאת, לא ברור מי עומד מאחורי הפיצוץ, והאם ישנו קשר לשורת הפיגועים שארעה בעיר רק לפני כשבועיים, בה נהרגו 24 בני אדם ונפצעו כ-100 נוספים.

 

הפיצוצים ארעו בשעת ערב, רגע לפני השקיעה, בכמה מרכזי קניות באזורים הומי אדם ברחבי העיר. אנשי המשטרה המקומית איתרו מטען נוסף, שלא התפוצץ, בסמוך לאנדרטת זיכרון.

 

מספר כלי תקשורת מקומיים קיבלו דקות לפני הפיצוץ, הודעות דואר אלקטרוני בהן נכתב כי הודו עומדת לקבל את "מסר המוות". בהודעה נכתב עוד, "בשמו של אללה, המוג'אהידין ההודי מכה שוב. עשו מה שאתם יכולים, נסו לעצור אותנו".

 

כמה ימים אחר כך נהרגו שני חשודים במעורבות בפיצוצים במהלך קרב יריות עם שוטרים בבניין בן שלוש קומות בשכונת ג'מיה נאג'ר, רובע איסלאמי בדרום העיר. חשוד נוסף נפצע ונלכד, ושניים אחרים נמלטו. שני שוטרים הודים נפצעו, בהם אחד במצב אנוש. כך מסרה המשטרה בהודו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטר באזור הפיגוע
צילום: AP
מומלצים