שתף קטע נבחר

בפורום נכתב: נצא לנקום בדמות שמאל בכירה

המשטרה בודקת הודעות שפורסמו לכאורה באתר אינטרנט ימני, בהן נכתב כי "בתאריך 25.09.08 אנו חברי ארגון הימין האמיתי עומדים לצאת למסע נקם בדמות שמאל פוליטית בכירה. כל המעוניין להיצטרף מתבקש לשלוח לי מסר בהודעה פרטית ולא על גבי הפורום". גורם בימין טען: ההודעה "זויפה ופוברקה"

משטרת ירושלים בודקת הודעות שפורסמו ככל הנראה בפורום של אתר אינטרנט ימני, בהן מופיעים לכאורה איומים על פעילי שמאל. חלק מההודעות נכתבו לפני הפיצוץ שאירע בפתח ביתו של פרופ' זאב שטרנהל.

 

בין היתר, נכתב באחת ההודעות, כי "בתאריך 25.09.08 אנו חברי ארגון הימין האמיתי עומדים לצאת למסע נקם בדמות שמאל פוליטית בכירה. כל המעוניין להצטרף מתבקש לשלוח לי מסר בהודעה פרטית ולא על גבי הפורום". עם זאת, לא מופיע תאריך פרסום ההודעה ולא ברור אם אכן פורסמה לפני ניסיון ההתנקשות בפרופסור שטרנהל.


ההודעה שפורסמה לכאורה באתר הימני

 

במשטרה מכירים את ההודעות, אולם למדו על דבר קיומן רק לאחר הפיצוץ שאירע בפתח ביתו של שטרנהל. לא ברור מי עומד מאחורי ההודעות האלה. חלקן חתומות בידי אדם המכונה "אהרן", אולם המשטרה לא מכירה באדם כזה או בארגון העונה לשם "ארגון הימין האמיתי". ממשטרת ירושלים נמסר כי "במסגרת החקירה המתנהלת על ידי גורמי הביטחון נבדק גם האתר הזה". גורם בימין טען כי ההודעה "זויפה ופוברקה". מפעילי הפורום הגישו תלונה במשטרה בעקבות פרסום ההודעות.


הודעה נוספת הקוראת להצטרפות למסע נקמה

 

מטען הצינור הונח בפתח ביתו של חתן פרס ישראל והתפוצץ בשעת לילה, כאשר נעל את דלת הבית. הוא נפגע קל ברגליו. במשטרה חושדים כי הרקע למעשה הוא מה שהוגדר כ"אידיאולוגי" ובחקירה שותף גם השב"כ. במסגרת הסריקות סמוך לבית - נמצא כרוז המציע פרס כספי גדול למי שיהרוג חברי "שלום עכשיו".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' שטרנהל. נפצע קל
ביתו של שטרנהל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים