שתף קטע נבחר

משרד החינוך ביטל תוכנית לימודים במימון לבייב

במסגרת התוכנית, הפועלת כבר כמה שנים בבתי הספר היסודיים, לומדים הילדים מורשת וערכים. במשרד החינוך טוענים כי התוכנית אינה עומדת בתנאים המוקדמים, אולם ראש העיר ראשל"צ טוען: זו גזרה של אתיאיסטים שטענו כי זאת מיסיונריות

משרד החינוך החליט לבטל את תוכנית הלימודים בבתי הספר "זמן מסע", הממומנת על-ידי המיליונר לב לבייב. בעיריית ראשון לציון טוענים, כי הסיבה להפסקת תוכנית הלימודים היא טענת משרד החינוך שמדובר בתוכנית מיסיונרית.

 

התוכנית, המועברת בבתי ספר היסודיים ברחבי הארץ כבר כמה שנים, כוללת לימודי מורשת וערכים. במסגרתה, לומדים תלמידי כיתות א'-ו' על המורשת, החברה, הסביבה, הקהילה, הארץ והדורות ברוח היהדות. התלמידים לומדים על לוח השנה העברי, הסמלים בתרבות היהודית, מנהגי עדות ומשמעותם ולצד זה גם סוגי תפילות, ברכות, נוסחים ומנהגים.

 

בעיריית ראשון לציון טוענים כי משרד החינוך טען בפניהם כי מדובר בתוכנית "מיסיונרית" ולכן הוחלט להפסיקה. התוכנית פעלה בעיר ב-34 מתוך 36 בתי ספר יסודיים. במכתב לשרת החינוך, יולי תמיר כותב ראש העיר, מאיר ניצן כי "זו גזירה אנטי דמוקרטית ואנטי יהודית שאינה מתקבלת על הדעת".

 

לטענת ניצן, "זאת החדרת פוליטיקה למערכת החינוך, דבר שהעיר ראשון לציון, ההורים, ועדי ההורים ואנוכי לא נשלים עמה ותחייב אותנו לצאת למאבק נגד גזרות של אתיאיסטים במשרדך, המנסים לאכוף את השקפתם על ילדינו".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה,

כי "הנהלת התוכנית איננה עומדת בתנאים המוקדמים לאישור והפעלת התוכנית, כפי שנקבע". התנאים שקבע משרד החינוך הם שהמורים המעבירים את חומר הלימוד יהיו מורי בית הספר או מורים מהחינוך הממלכתי, שיעברו השתלמויות ויוכשרו להוראת התוכנית.

 

בנוסף, על התכנים לקבל אישור על-ידי משרד החינוך. במשרד החינוך הדגישו, כי "המשרד נכון לאשר את המשך קיומה כפי שהתחייב, אם יתקיימו התנאים המוקדמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
לבייב. מממן את התוכנית
צילום: צביקה טישלר
צילום: עופר עמרם
ניצן. "גזרות של אתיאיסטים"
צילום: עופר עמרם
מומלצים