שתף קטע נבחר

מטה מקיין: אובאמה אשם בדחיית תוכנית החילוץ

המטה של המועמד הרפובליקני האשים את היריב הדמוקרטי בכך שבית הנבחרים לא אישר את תוכנית החילוץ מהמשבר הפיננסי. "אובאמה לא הצליח להנהיג", טען יועץ של מקיין. אובאמה הביע אופטימיות: "עדיין ניתן להגיע להסכם"

המטה של מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, ג'ון מקיין, תקף הלילה (ג') את המועמד הדמוקרטי ברק אובאמה והאשים אותו בכך שבית הנבחרים לא אישר את תוכנית הממשל לחילוץ מהמשבר הפיננסי.

 

"אובאמה לא הצליח להנהיג, הוא תקף את מקיין וסירב לומר אם הוא בכלל תמך בהצעה", אמר יועצו של מקיין, דגלאס הולץ-איקין, בהודעה שפורסמה לאחר שבית הנבחרים הצביע ברוב של 228 מול 205 נגד התוכנית.

 

"ההצעה נכשלה בגלל שברק אובאמה והדמוקרטים שמו את הפוליטיקה לפני המדינה", טען הולץ-איקין. למעשה, נתוני

ההצבעה מראים שיותר מחוקקים רפובליקנים התנגדו להצעה מאשר דמוקרטים. 95 דמוקרטים סירבו לאשר את התוכנית, ואצל הרפובליקנים 133 התנגדו לה.

 

אובאמה, שבשבועות האחרונים זוכה ליתרון בסקרים בגלל התמיכה במדיניותו הכלכלית, אמר בעצרת בחירות בקולורדו לאחר ההצבעה, כי הוא מאמין שעדיין ניתן להגיע להסכם לגבי תוכנית החילוץ.

 

"היום לדמוקרטים ולרפובליקנים בוושינגטון יש אחריות להבטיח את קידומה של חבילת הצלה, כדי שלפחות נוכל לפתור את הבעיות הנוכחיות ולהתחיל לתכנן את העתיד", אמר אובאמה.

 

"ברור שזה דבר שקשה מאוד לעשותו. זה קשה מפני שאנחנו לא היינו צריכים להגיע למצב הזה מלכתחילה", הוסיף אובאמה וטען כי המשבר הוא תוצאה של "עידן של חמדנות" בוול סטריט וחוסר אחריות בוושינגטון.

 

בעצרת באוהיו, טען מקיין כי אובאמה רק צפה מהצד בזמן המגעים על ההסכם. "בהתחלה הוא לא רצה להיות מעורב ואחר כך הוא 'השקיף על המצב'. זו לא מנהיגות. זה נקרא לצפות מהצד", אמר מקיין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקיין. "אובאמה רק צפה מהצד"
צילום: AP
אובאמה. "לא היינו צריכים להגיע למצב הזה"
צילום: AP
מומלצים