שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עימות הסגנים: האם פיילין יכולה להפתיע?
  לקראת העימות הטלוויזיוני שיתקיים ביניהם ביום חמישי', הסתגרו שרה פיילין וג'ו ביידן עם יועציהם להכנות אחרונות. הציפיות הנמוכות מפיילין, אשר סופגת עלבונות מכל עבר, עשויות דווקא לסייע לה להפתיע. ביידן מצדו רק צריך לשמור על פיו

  המועמדת הרפובליקנית לתפקיד סגנית הנשיא, שרה פיילין, התסגרה היום (יום ג') בחוותו של ג'ון מקיין בעיר סדונה שבמדינת אריזונה, כדי להתכונן לקראת העימות הטלוויזיוני שייערך ביום חמישי בינה לבין המועמד הדמוקרטי לתפקיד סגן הנשיא, ג'ו ביידן. יהיה זה דו-קרב בין ביידן - המוכר כ"מכונה לפליטות פה", לבין פיילין - שקנתה לעצמה מוניטין של חסרת ידע בנושאי חוץ וביטחון.   

  התקשורת האמריקנית מתמקדת בימים האחרונים בבושות שפיילין עושה ובחרדה הגדולה הקיימת בקרב הרפובליקנים מהאפשרות שהמועמדת לסגנית הנשיא לא תהיה מסוגלת להתמודד עם הסנאטור הדמוקרטי המנוסה ורב הידע. החשש במפלגה מפיילין, גבר לאחר הראיון הלא מוצלח שהעניקה בשבוע שעבר לרשת CBS.

   

  כלי תקשורת רבים שבים ומזכירים את הערתה של מושלת אלסקה, אשר אמרה כי אלסקה היא המדינה שפוטין טס מעליה בדרכו מרוסיה לארה"ב. אחד מבעלי הטורים כתב בתגובה שהוא "טס מעל הקוטב הצפוני וזה הופך אותו מומחה לסנטה קלאוס". בעלי טורים אחרים כתבו כי פיילין "לא בליגה" של ביידן וכי מוטב אילו מצאה תירוץ טוב לפרוש.

   

  עם זאת, ייתכן כי הציפיות הנמוכות מאוד מפיילין עשויות בסופו של דבר להפוך אותה למנצחת בעימות. שני היתרונות הגדולים של פיילין בעימות הם העובדה שביידן הוא דברן בלתי נלאה וחסר בקרה, בעוד שפיילין אחרי הכל היא פוליטיקאית טובה שאינה מרימה ידיים ובעלת ניסיון ביצועי כראש עירייה ומושלת.

   

  לביידן, המסתגר לקראת העימות עם יועציו בביתו במדינת דלוואר, יש גם כאמור יתרון עצום בידע ובכושר ביטוי, אבל עובדה זו עלולה להיות מלכודת דבש עבורו. אסור לו להיראות כגבר המנסה לחבוט באם לחמישה, אסור לו גם להיראות מתנשא, לא ידידותי ולא מנומס כלפי פיילין. אסור לו להיראות כמומחה גדול המטיף לנערת תיכון חסרת ידע.

   

  אז איך בכל זאת מנצחים בעימות כזה? יועציו של ביידן מנסים ללמד אותו פשוט לסתום את הפה. אם וכאשר פיילין תפלוט טעות או "תיפול ברשת", ביידן ינסה לשתוק או לרמוז בנימוס שהוא לא בטוח במה שהמושלת פיילין התכוונה בדבריה, ועל ידי כך לאפשר לה להסתבך ברשת של עצמה.

   

  בסופו של דבר, היעד להתקפותיו של ביידן יהיה מקיין, והמטרה של פיילין תהיה אובאמה. זו גם הרי בסופו של דבר ההחלטה בפניה יתייצב הציבור האמריקני ב-4 בנובמבר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביידן. להיות מנומס וידידותי
  צילום: AP
  הציפיות הנמוכות יעזרו? פיילין
  צילום: AFP
  מומלצים