שתף קטע נבחר

פיילין מביכה: אני קוראת את כל המגזינים

ערב העימות בינה לבין המועמד הדמוקרטי לסגן הנשיא, ממשיכה שרה פיילין לספק חומר טוב לקומיקאים. בראיון לרשת סי-בי-אס, אמרה שהיא קוראת "את כל המגזינים והעיתונים". סקר חדש: אובאמה פותח פער בשלוש מדינות מתנדנדות חשובות

הקומיקאים בארצות הברית מרוצים בימים אלו. ערב העימות שיתקיים ביום חמישי בין סגני הנשיא המיועדים, ממשיכה שרה פיילין הרפובליקנית לספק להם חומר טוב. היא הביכה את מטה מקיין בתשובות שסיפקה לשאלות פשוטות בראיון לרשת סי-בי-אס.

 

בראיון האחרון שאלה מגישת החדשות קטי קוריק מהם העיתונים או המגזינים שמהם פיילין שואבת את הידע שלה.

פיילין: "אני קוראת את רובם, עם הערכה רבה לתקשורת".

המראיינת: "אלו במיוחד"?

פיילין: "את כולם, כל אחד מהם היה מונח לפני בכל השנים האלו".

מראיינת: "האם את יכולה לציין שמות של בודדים"?

פיילין: "יש לי מגוון רחב של מקורות שמהם אני מקבלת את החדשות. אלסקה היא לא מדינה זרה, כפי שרומזים... היא מיקרוקוסמוס של אמריקה".

 

פיילין היא בוגרת חוג לתקשורת באוניברסיטה, שימשה ככתבת ספורט בתחנת טלוויזיה בעיר אנקורג', וככל הנראה באמת קוראת מגוון רחב של עיתונים.

 

המשבר הכלכלי - הסיוט של מקיין

מטה מקיין בלחץ, ולא רק בגלל הראיון המביך הזה עם שרה פיילין. סקר חדש של אוניברסיטת קויניפיאק מצביע על כך שאובאמה פותח פער בכמה מדינות מתנדנדות חשובות. המשבר הכלכלי הוא הסיוט הגדול של המועמד הרפובליקני לנשיאות.

 

אם הסקר הזה, שנעשה לאחר העימות הראשון ביום שישי בלילה, משקף נאמנה את עמדות המצביעים,

 הרי שברק אובאמה עשה צעד חשוב המקדם אותו לעבר ניצחון ב-4 בנובמבר.

 

במדינת פלורידה, שבה חייב מקיין לנצח, הוביל המועמד הרפובליקני עד לאחרונה. הסקר החדש מעניק לאובאמה יתרון מדהים של שמונה נקודות 43-51. אם אובאמה ינצח בפלורידה, קשה לראות מהיכן יבטיח לעצמו מקיין 270 אלקטורים הנדרשים לנצחונו.

 

מקיין הוביל גם באוהיו עד לאחרונה. הסקר החדש מעניק לאובאמה יתרון של שמונה נקודות באוהיו - 42-50. בפנסיבלניה שגם בה נתקל אובאמה בקשיים עם מצביעים לבנים בני מעמד הפועלים, הוא מוביל על פי הסקר החדש בפער של 15 נקודות - 39-54.

 

הסקרים הללו מבטאים את נצחונו של אובאמה בעימות מול מקיין בניגוד להערכה מוקדמת של פרשנים רבים

 שקבעו כי הושג תיקו. הם מבטאים את הערכת מצביעים רבים כי מקיין מאבד את עשתונותיו נוכח המשבר הכלכלי החמור.

 

ואם לא די בכך, הרי שפרשנים שמרנים בולטים כמו ג'ורג' וויל בניוזוויק, דייויד ברוקס ב"ניו-יורק טיימס" ואחרים מביעים חשש ששרה פיילין פשוט לא עומדת בסטנדרטים של מועמד לסגן נשיא ארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מספקת חומר לקומיקאים. פיילין
צילום: AFP
צילום:עדיאל מכאלי
את הכל היא קוראת
צילום:עדיאל מכאלי
אז אובאמה בכל זאת ניצח בעימות?
צילום: AP
מומלצים