שתף קטע נבחר

בילוי לילי בלשכת הרמטכ"ל: טיול ברכב האבטחה

ל-ynet נודע כי נהג כונן ביחידה הצבאית לאבטחת אישים ובלדר כונן, האמון על העברת מסמכים רגישים, החליטו על פי החשד לצאת ל"סיבוב" בגוש דן במכונית השייכת למאבטחי הרמטכ"ל. השניים הובאו היום בפני שופט צבאי

הנהג שלנו חברה'מן. קצת יותר מדי. שני חיילים שמשרתים במחנה הקרייה בתל אביב, אחד מהם שייך ליחידה הצבאית לאבטחת אישים, החליטו לצאת ל"סיבוב" בעיר בשני כלי רכב המשרתים בין היתר את לשכת הרמטכ"ל. כך נודע ל-ynet.

 

מצלמות האבטחה בחניון שבקריה הנציחו את המעשה, והסגירו את הבילוי הלא-שגרתי של שני החיילים. הם נעצרו והובאו הבוקר (יום ו') לדיון על הארכת מעצר בבית הדין הצבאי בצריפין. השופט הצבאי הסתפק לפי שעה במעצר פתוח (ריתוק - ח.ג.).

 

האירוע המדובר התרחש שלשום בלילה. סמל י', שימש כנהג כונן וחברו טוראי ר' שימש כבלדר כונן, שאחראי על העברת מסמכים מסווגים במהירות בין משרדים שונים בבסיס. על פי החשד, החיילים לקחו תחילה רכב-שטח מסוג טויוטה "לנד-קרוזר", המשמש את היחידה לאבטחת אישים. הם יצאו מן הקריה והסתובבו עימו ברחבי גוש דן במשך כשעה. 

 

הסיור הראשון הסתיים ואז שבו החיילים לבסיס. הם יצאו ממנו כעבור 20 דקות עם מכונית סובארו מדגם B4. הטיול הפעם נמשך כחצי שעה "בלבד". ל-ynet נודע כי מאז שהתגלו הפרטים מנסים במצ"ח לקבל באמצעות מערכת ה"איתוראן" את פרטי המסלול שבו נסעו החיילים והיכן בדיוק בילו באמצע הלילה, תוך כדי משמרת.

 

בתביעה הצבאית טוענים ששני החיילים ניסו אף להסוות את מעשיהם והחייל ששימש באותו לילה כבלדר כונן - אף שאינו מחזיק ברישיון צבאי - ביצע אף הוא נסיעה עם כלי רכב בתוך חניון הקריה. המטרה היתה להציב רכב אחר בחניה הפנויה, כדי שלא יבלוט היעדרו של הרכב שעמו יצאו.

  

התביעה: לחיילים יש זיקה לרמטכ"ל

נציגת התביעה הצבאית אמרה בדיון שהתקיים בפני השופט, אלוף משנה ארז פורת, כי שני החיילים היו בכוננות מבצעית וכי הייתה להם זיקה למי שכינתה "הקצין הבכיר", כלומר - לרמטכ"ל. "ישנה מסוכנות של משמעת. בכוונתנו להגיש בקשה למעצר עד תום ההליכים אחרי שנגיש את כתב האישום. יש פה חשש טבעי לשיבוש הליכי חקירה. מדובר בשני חשודים אשר עשו מעשה מתוחכם שנועד להסוות את הוצאת הרכבים מהבסיס", אמרה.

  

סנגוריהם של החשודים, רב סרן מרק פרי וסגן עידן דביר טענו בדיון כי אין שום בסיס לבקשה לעצור את שני החיילים, משום שביצעו נסיעה פרטית קצרה. "הם הודו בחקירתם במעשים ואין להם שום כוונה לשבש את החקירה", אמרו.

 

השופט פורת ציין כי יש אמנם צורך להמשך חקירה, אך היא אינה מצדיקה מעצר סגור ולפיכך הורה להשאיר אותם במעצר פתוח בתנאי ריתוק עד ליום שני הקרוב.

 

באחרונה חלה עלייה במקרים שבהם חיילים לוקחים כלי רכב צבאיים ללא אישור. חלק מהאירועים אף הסתיימו בתאונות. ביחידה המרכזית לפיקוח תעבורה של המשטרה הצבאית (ימל"ת) עורכים בשבועות האחרונים מבצעים מוגברים על מנת לאכוף את האיסור על כך.

 

בדובר צה"ל אישרו את פרטי המקרה ואמרו כי "החיילים מטופלים על פי כל דין".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סמל י'. הנהג
צילום: אבי מועלם
טוראי ר'. הבלדר
צילום: אבי מועלם
אשכנזי. רכב המאבטחים נלקח
צילום: יותם פרום
מומלצים