שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מדפסת לייזר משולבת OKI C3530

  מדפת הלייזר הצבעונית המשולבת של OKI היא מפלצתית בגודלה. האם גם הביצועים שלה חייתיים? בדקנו

  המכשיר המשולב של OKI שנחת במערכת, הוא לא פריט שגרתי. מדובר במכשיר אשר על פניו נראה כמכשיר משרדי, אך ב-OKI החליטו לייעד אותו גם לשוק הביתי ולהצמיד לו תג מחיר אטרקטיבי.

   

  פנו מקום

  הדבר הראשון שבאמת בולט בדגם C3530N הוא הגודל. מדובר במדפסת ענקית, מפלצתית כמעט. גודלה שווה בערך לשני מכשירים משולבים ביתיים, המונחים מכשיר על
  רעהו. אם אתם מתכננים לשים אותה בבית, כדאי שתפנו עבורה שטח מדף מיוחד.

   

  חלקה העליון נראה כמו מכונת צילום, עם משטח זכוכית לסריקה וצילום, ומגש הזנה לדפים לסריקה ברצף. מתחתיו אפשר למצוא את לוח הפיקוד, ומתחתיו מגש איסוף הפלט. שאר גוף המדפסת מוקדש למנועים, ולמחסניות הטונר בארבעה צבעים. ובחזית, עוד מגש להזנה ידנית.

   

  תפעול פשוט

  התפעול וההתקנה שלה פשוטים. במקרה שלנו, מחסניות הטונר כבר הגיעו מורכבות, אך גם ניסינו להכניס ולהוציא אותן בעצמנו – מדובר במלאכה לא סבוכה כלל. התקנת דרייברים, חיבור שני כבלים (USB וחשמל), הכנסת נייר למגש – והופ, המדפסת מוכנה לעבודה.

   

  הממשק שלה לא מעוברת, אך הוא ניתן לתפעול בנקל: התפריטים אינם מורכבים, ומרבית האופצית נגישות בשתי רמות תפריט בסך הכל. הכפתורים הראשיים דומים לכפתורים המוכרים לכל אחד כיום ממכונות הצילום, שכבר ניראות ישנות ליד מכשירים משולבים כמו ה-OKI.

   

  ביצועים לא רעים

  מבחינת ביצועים, ניתן לתארם כלא רעים. זמן יציאה לדף ראשון עמד על כעשר שניות (טוב יותר מהצהרת יצרן), וקצב ההדפסה הממוצע שלה בשחור לבן, הוא 14 דפים לדקה (גרוע יותר מהצהרת יצרן). דפים בצבע, מן הסתם אורכים קצת יותר.

   

  מערכות הולכת הדפים ואיסופם הן טובות. השתמשנו בכל המגשים, סרקנו, צלמנו, הדפסנו והעבדנו את המדפסת בפרך. הנייר לא נתקע ולו פעם אחת. בהדפסה רציפה, הדפים
  נאספים בתחתית המדפסת, מעל מכסה הטונר ובניצול חכם של המקום. אין צורך לפנות מגש דקיק מחשש שישבר. יפה.

   

  הסורק, המשמש גם כמכונת צילום, עושה עבודה מדויקת. איכות הדפוס משתנה ונעה בין בינונית לטובה. הדפסות הצבע שלה הן טובות, אך הצבעים היו מעט רוויים לטעמנו, עם נטייה קלה לאדום. אין לשלול מכלל אפשרות שמדובר בעניין של כיול, אך כאמור, התוצאה הסופית טובה בסך הכל.

   

  הדפסת טקסט בשחור לבן נאמנה אף היא למקור הנסרק, ואיכות הפלט המתקבל בהחלט מאפשר להגיש אותו במסמכים רשמיים או עבודות לאוניברסיטה, אך בבחינה מקרוב, הבחנו בשינון קל של קצוות האותיות, מה שמעט פוגם באיכות הסופית.

   

  סיכום: פתרון זול

  לסיכום, ה-C3530N של OKI היא פתרון לא רע עבור המשרד הביתי או הקטן ולסטודנטים שיכולים להעביד אותו קשה,במקום לרוץ למרכז ההעתקות הקרוב. ברם, מרבית האנשים ככל הנראה יבחרו בפתרון מבוסס הזרקת דיו, שתופס משמעותית פחות מקום. למי שמתעקש על הדפסת לייזר, מעוניין בפתרון זול יחסית ושטח פנוי אינו מהווה בעייה בשבילו – המכשיר המשולב של OKI מתאים בהחלט.

   

  OKI C3530 MFP

  ציון:


   

  יתרונות: הולכת נייר, הדפסה בצבע, מחיר

  חסרונות: משקל וגודל פיזי

  שורה תחתונה: לסטונדנט או לגרפיקאי - עם דירה גדולה

   

  מחיר מומלץ לצרכן: 1,750 שקלים

   

  הפצה: שר אלקטרוניקה

   

  מפרט טכני

  תקשורת: כרטיס רשת מובנה, USB.

  זיכרון: 128MB

  רזולוציה: 2400 DPI

  רזולוציית סריקה: עד 4800 DPI

  הדפסת דף ראשון בצבע: 15 שניות, 12 שניות בש"ל.

  מזין נייר: מכיל עד 50 דפים לסריקה/צילום.

  עומס עבודה חודשי: עד 20,000 דפים.

  מידות: 44.5 על 53 על 50 ס"מ

  משקל: 28 ק"ג

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים