שתף קטע נבחר

הבמאי דן בירון יתמודד לראשות העיר ירושלים

בעלה של שרי רז יתמודד מטעם מפלגת "עלה ירוק" על ראשות העיר. בירון: "אנחנו מקווים שהחילונים בירושלים יצביעו לנו וכך ישימו קץ להשתלטות החרדים על העיר"

דן בירון, המוכר גם כבעלה של כתבת התרבות המיתולוגית של ערוץ 1 - שרי רז - הגיש הבוקר (יום ב') את מועמדותו לראשות העיר ירושלים מטעם מפלגת "עלה ירוק - ירושלים של כולנו". בירון, בן 69, אשר כיהן בעבר כיושב ראש איגוד העיתונאים ומשמש כבמאי ומפיק במקצועו, יעמוד בראש הסיעה בבחירות המוניציפאליות שייערכו בחודש נובמבר.

 

בירון אמר ל-ynet: "עד לפני כמה ימים הייתי בטוח שניר ברקת הוא המועמד שלי, מכיוון שהוא מייצג את החילונים בירושלים. אבל אז שמעתי ברדיו שהוא רוצה לעשות הסכם עם אריה דרעי. אחר כך קראתי בעיתונות שהוא רוצה לעשות הסכם גם עם המפד"ל. אם ככה, אנחנו מקבלים זאב בעור של כבש".


דן בירון עם אשתו שרי רז (צילום: ענת מוסברג)

 

לגבי חזונו - אם ייבחר - אמר: "אין מאחוריי לא מנגנון גדול ולא הון רב, אבל רעיון יש. אנחנו מקווים שהחילונים בירושלים יצביעו לנו וכך ישימו קץ להשתלטות החרדים על העיר. אחזיר לירושלים את הצעירים וכל הכוחות, המוחות, העסקים ובעלי העניין שבורחים מהעיר בגל ההתחרדות. אני קורא לחילונים בעיר לתמוך בי ובעמדות המייצגות אותם".

 

בירון התייחס גם לעניין הסמים הקלים, שמפלגתו תומכת בליגלזציה שלהם, כי נושא זה לא יעמוד בראש סדר העדיפויות בירושלים: "צמח המריחואנה פחות מסוכן מטבק ואלכוהול. כל הדברים האלה צריכים להיות בפיקוח עד גיל מסוים, ולאחריו האזרח יוכל להחליט בעצמו מה טוב לו. צריך לעשות חושבים ולשים לב לגורמים בינלאומיים, אשר מוכיחים כי השימוש במריחואנה אינו מזיק ואף עושה טוב לאנשים. עם זאת, אין לנו השפעה על כך - זה צריך לעבור בכנסת, זה לא נושא למועצת ירושלים. בבחירות האלה זה לא הנושא מבחינתנו. אנו נעמוד על מתן תקציבים לאמנות ותרבות וחיזוק החילונים בעיר".

 

אוהד שם-טוב, סגן יושב ראש מפלגת "עלה ירוק", סיפר ל-ynet על חשיבות הייצוג של מפלגתו בעירייה: "יש לנו עמדות ייחודיות שנתמכות על ידי ציבור גדול שרק הולך וגדל של אנשים צעירים ברוחם, המאמינים בחברה חופשית ואנחנו חושבים שיש לנו אלטרנטיבה שיכולה לאחד את כל הכוחות החופשיים בירושלים".

 

לגבי הצבת בירון כמועמד לראשות העיר, הבהיר שם-טוב: "במצב שנוצר אין אף מועמד במפלגות האחרות שראוי בעיננו להיות ראש העיר. גם הרבה מהתומכים בניר ברקת תומכים בו כתוצאה של ברירת מחדל, משום שאין אלטרנטיבה אחרת טובה יותר. קשה לנו להשלים עם החיבוק המאסיבי שברקת מעניק לימין הקיצוני, עם האמירות הרות והמגומגמות שלו בנושאים חשובים ביותר שעומדים על הפרק. אנו מתקשים לעשות שקר על נפשנו ולהמליך את האיש הזה על ראשותה העירייה".

 

בנוגע לסיכויו של בירון להיבחר לראש העיר ירושלים, אמר שם-טוב: "אנחנו לא משלים את עצמנו במידת הסיכויים וההצלחה, אבל לא יכול להיות שבירושלים בירת ישראל יהיו שני מועמדים שהם כל כך לא אטרקטיביים ולא יהיה מקום גם למועמדים שפויים ופלורליסטיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשים קץ להשתלטות החרדית. בירון ובח"ל
צילום: ענת מוסברג
גם מתמודדים בבירה. עלה ירוק
מומלצים