שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המחזאי הבריטי דויד הר יבקר בישראל

  הר ינחת בסוף השבוע בישראל עם מנהלו האמנותי של הנשיונל ת'יאטר, ניקולס הייטנר. השניים צפויים להיפגש עם הלל מיטלפונקט ואילן רונן לשיחות על שיתוף פעולה אפשרי

  המחזאי הבריטי, סר דויד הר, ינחת ביום שישי הקרוב בישראל לביקור בן ארבעה ימים. הר, מבכירי המחזאים הבריטים ואחד מהקולות הפוליטיים המרכזיים במחזאות העולמית העכשווית, מגיע ארצה ביחד עם ניקולס הייטנר, מנהלו האמנותי של הנשיונל ת'יאטר בלונדון, כאורח של המועצה הבריטית לתרבות ולאמנות.

   

  במסגרת הביקור הלא פורמאלי ייפגשו השנייםעם המחזאי הישראלי, הלל מיטלפונקט, ועם מנהלו האמנותי של תיאטרון הבימה, אילן רונן, במה שככל הנראה מסמן תחילה של דיאלוג לקראת פרויקט עתידי משותף.

   


  דויד הר. חוזר לישראל (GettyImages)

   

  הדיאלוג בין שני התיאטראות החל כבר לפני כשלוש שנים, עם הצטרפותו של התיאטרון הלאומי הישראלי לאיגוד התיאטראות האירופי. הדיאלוג התחזק והפך לקונקרטי בתחילת השנה, עם שיתוף פעולה ראשון ומוצלח של שני המוסדות במסגרת פסטיבל מחזאות פוליטית שנערך במקביל בישראל ובבריטניה. למרות שכל הצדדים מדגישים כי מדובר בשלב ראשוני של גישושים ובדיקת השטח, החיבור בין התיאטרונים הלאומיים, ולא פחות מכך בין שני מחזאים עם אג'נדה חברתית ופוליטית מובהקת, כדויד הר והלל מיטלפונקט, הוא אירוע בעל פרופיל גבוה.

   

  ג'וליה סמית, נספחת התרבות של המועצה הבריטית בישראל אמרה ל-ynet: "הביקור הזה הוא תוצאה של שיתוף הפעולה הראשון מסוגו שהיה בין הבימה לתיאטרון הלאומי הבריטי השנה בחסות המועצה הבריטית. אנחנו מאד שמחים ששיתוף הפעולה הזה נושא פירות וממשיך בביקור הנוכחי של ניקולס הייטנר ודויד הר. אנחנו נשמח יותר עם המפגש ישא גם פירות עתידיים".

   

  זו אינה הפעם הראשונה בה מבקר סר דויד הר בישראל. ביקורו האחרון היה בשנת 2001, אז ליווה את הבכורה הישראלית של "ויה דולורוזה" - מונודרמה שמתארת את רשמיו מביקור בן שבוע שערך בישראל וברשות הפלסטינית ארבע שנים קודם לכן.

  במקור ביצע את המונולוג האישי והנוקב הזה הר עצמו. בישראל נכנס לנעליו שחקן תיאטרון הקאמרי, אוהד שחר.

   

  מחזהו הראשון של דויד הר, "Slag", הופק והוצג בשנת 1970, השנה בה מונה כמחזאי הבית של תיאטרון הרויאל קורט בלונדון. בשנת 1975 הקים ביחד עם דויד אוקין ומקס סטפורד קלארק את קבוצת ה"ג'וינט סטוק קומפני". שלוש שנים מאוחר יותר הציג לראשונה על במת הנשיונאל ת'יאטר מחזהו, "Plenty", שפתח צוהר לשיתוף פעולה שנפרש על פני שלושה עשורים.

   

  בשנת 1984 מונה הר למנהל שותף של הנשיונל ת'יאטר, שהציג בין היתר את הטרילוגיה "Racing Demon", "Murmuring Judges" ו"The Absence Of War". לאורך שנותיו בנשיונל ת'יאטר הר גם ביים. בין היתר את "המלך ליר" של וויליאם שקספיר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניקולס הייטנר. שיתוף פעולה מוצלח שהוביל לגישושי המשך
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים