שתף קטע נבחר

חומות של תשובה

האם אפשר למחוק את חטאי העבר? האם כיפה בבית הכלא היא עבודה בעיניים או שמאחורי ההתקרבות לדת יש רצון אמיתי לפתוח דף חדש? לקראת יום הדין יצא כתב ynet לכלא רימונים ולישיבה לשיקום תורני ושמע עבריינים עושים חשבון נפש

"כשאתה עושה תשובה אז אתה מכפר על הדברים שעשית ויוצא לדרך חדשה. זה לא אותו בן-אדם - אתה מכפר על מה שעשית. עד עכשיו היית אדם X, עכשיו זה אדם אחר".  (נ. אסיר המרצה עונש על הריגה)

 

על פי נתוני מינהלת שב"ס כ-800 אסירים משולבים היום במסגרת השיקום התורני. מה אטרקטיבי כל כך במסלול? ובכלל, האם יש מחילה לגנבים לאנסים ולרוצחים? כיצד יצליחו שוב לזכות שוב באימון החברה אחרי שרצחו, גנבו או אנסו ובכלל איך יכולה התשובה לתקן את העוול שגרמו לאחרים?

 

יש מי שמשוכנע כי ראוי שהאסירים ינמקו בכלא, אך יש מי שיאמר שחייבים להעניק להם הזדמנות נוספת אחרי ששילמו את חובם לחברה והאם חזרה בתשובה היא הפתרון? כתב ynet יצא לפגוש אסירים המרצים עונשים על עבירות חמורות בכלא רימונים שבשרון ובישיבת הרשות לשיקום האסיר בירושלים. 

 

 
ואיך אפשר לדעת בביטחון שהאסירים לא מנצלים את המערכת? רב בית הסוהר רימונים, הרב גבריאל עזרא, מלווה את האסירים ומסייע להם להתמודד עם עברם. הוא סבור כי התמדה ושגרת שמירת המצוות של האסירים מסייעת להם לחזור בתשובה אמיתית ואכן ברשות לשיקום האסיר מציגים נתונים גבוהים של בוגרי תוכנית השיקום התורני שהצליחו להיחלץ ממעגל הפשע. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלא רימונים שבשרון
צילום: גבי ניומן
מומלצים