שתף קטע נבחר

גם בממשלת מעבר: פרידמן מינה שופטת

שר המשפטים מינה את השופטת דיטה פרוז'ינין לתפקיד נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים. בכך אימץ את דעתו של היועץ מזוז כי ניתן למנות שופטים בממשלת מעבר

לפני כשבועיים פוצצו שופטי העליון, ובראשם הנשיאה דורית ביניש, את ישיבת הוועדה למינוי שופטים בטענה שאי אפשר לבצע את המהלך בממשלת מעבר. שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, חושב אחרת והיום (ג') חתם על כתב המינוי של השופטת דיטה פרוז'ינין לתפקיד נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

 

חתימתו של פרידמן על המסמך מתווספת לחתימות קיימות של שר התמ"ת, אלי ישי, ושל נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט סטיב אדלר. בחתימתו, אימץ פרידמן את עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בנוגע למינויי שופטים בזמן ממשלת מעבר.

 

מזוז סבר בישיבה שפוצצה בשעתו כי אין כל מניעה למנות שופטים בעת הזו. הוא שכנע את יתר חברי הוועדה, אולם שופטי העליון נותרו איתנים בדעתם והישיבה פוצצה.

 

המינוי הנוכחי אינו מחייב הסכמה של ביניש. השופט סטיב אדלר חתם על המינוי טרם נכנסה הממשלה לתקופת המעבר. גורמים משפטיים בכירים אמרו ל-ynet כי השופט אדלר יכול היה למשוך את חתימתו לאחר שהממשלה עברה למצב של ממשלת מעבר. מקורבים לביניש אמרו כי לא ידעה על כך שפרידמן צפוי לחתום על המינוי כיום, וגם אם היתה יודעת - אין זה בסמכותה להתערב במינוי זה.

 

אם יוגש בג"ץ נגד המינוי של פרוז'ינין בזמן ממשלת מעבר, יהיה מעניין לראות כיצד ינהגו שופטי העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן וביניש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים