שתף קטע נבחר

גם ממשל בוש שוקל להלאים חלקים מהבנקים

פקיד בכיר בממשל בוש אומר כי הממשל שוקל לנצל חלק מחבילת הסיוע שאושרה בקונגרס לשוק ההון כדי לרכוש מניות בבנקים אמריקנים, בדומה לתוכנית שיוזמת ממשלת בריטניה

ממשל בוש שוקל לבצע רכישה של חלק מהמניות בחלק מהבנקים בארה"ב, כאמצעי לטיפול במשבר האשראי העולמי. זאת, בדומה לתוכנית שהציגה שלשום (ד') ממשלת בריטניה בפני הפרלמנט שלה.

 

בריטניה כבר בדרך לשם
ממשלת בריטניה יוזמת הלאמה חלקית של בנקים / סוכנויות הידיעות
ממשלת בריטניה מציגה היום לפרלמנט תוכנית חירום לכלכלה הבריטית, הכוללת סיוע של 50 מיליארד שטרלינג לשמונה בנקים גדולים והלוואות של 200 מיליארד שטרלינג נוספים
לכתבה המלאה

 

פקיד בממשל, שדיבר אתמול בעילום שם בגלל שטרם התקבלה כל החלטה, אמר שהאוצר האמריקני יוכל להשתמש בחלק מחבילת הסיוע שאושרה בקונגרס בשבוע שעבר - בהיקף של 700 מיליארד דולר - כדי להזרים הון טרי למוסדות הפיננסיים ולקבל בחזרה מניות בעלות. לדבריו, הרשויות בארה"ב לוקחות בחשבון את כל הגורמים ודרכי הפעולה הרלוונטיים בחפשן אחר דרכים להתמודד עם המשבר, שהביא למהומה הגדולה ביותר שפקדה את וול סטריט מזה 70 שנה.

 

פוליטיקאים בארה"ב שתומכים במהלך הזה - כמו הסנטור הדמוקרטי צ'ארלס שומר מניו-יורק, אומרים שהזרמת הון טרי לבנקים בארה"ב שירצו להשתתף בתוכנית תהיה דרך אפקטיבית לשמור על איזון הבנקים. "משלמי המסים ירוויחו בגלל שהממשל יקבל מניות בבנקים", "אמר שומר אתמול, "הרעיון הזה יכול לפחות להשלים את תוכנית הממשל לרכוש מהמוסדות הפיננסיים את החובות הבעייתיים ביותר, ועשוי אף להתגלות ככלי הטוב ביותר בחבילת הסיוע".

 

פולסון לא אמר מה דעתו

שר האוצר האמריקני, הנרי פולסון, לא ענה לשאלה אם הממשל מתכוון לבצע תוכנית כזאת. "אנחנו נשתמש בכל הכלים שקיבלנו ביעילות האפשרית", אמר פולסון במסיבת עיתונאים שכינס שלשום, בתשובה לשאלה, אם הממשל ינסה לבצע משהו דומה לתוכנית הבריטית, "כרגע אנחנו מתמקדים ברכישה של חובות, אבל יש לנו מגוון רחב של כלים ושל רשויות לבצע את הפעולות הנדרשות לסייע לשווקים". 

 

לדברי פולסון: "הסערה לא תיגמר בקלות, ואנחנו עדיין עומדים בפני אתגרים רבים. גם אם נסייע לבנקים, חלק מהם עלולים בכל זאת להיכשל".

 

פולסון מינה את ניל קשקרי (35), המשמש כיום כאסיסטנט במשרד האוצר האמריקני, לעמוד בראש התוכנית החדשה לסיוע לשוק ההון.


פורסם לראשונה 09/10/2008 19:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ורג' בוש - דווקא הוא - לא מפסיק להלאים
צילום: רויטרס
שר האוצר האמריקני, הנרי פולסון: "הסערה לא תיגמר במהרה"
צילום: רויטרס
מומלצים