שתף קטע נבחר

AM:PM העסיקה עובדים בכיפור - המנכ"ל פוטר

סניפי הרשת היו סגורים אך היא העסיקה עובדים ביום הכיפורים. עקב כך פיטר בעל הרשת דודי וייסמן את המנכ"ל עודד בלום. וייסמן: "ברצוני להתנצל" ; שר התמ"ת ישי: "פגיעה אנושה בקודשי ישראל"

בעל רשת המרכולים AM:PM, איש העסקים דודי וייסמן פיטר היום (ו') את מנכ"ל הרשת, עודד בלום. זאת לאחר שהתברר שהרשת העסיקה עובדים ביום הכיפורים. סניפי רשת AM:PM, שרובם פתוחים בשבתות, היו סגורים ביום הכיפורים כמו כל סניפי רשתות השיווק בישראל, אבל הרשת העסיקה עובדים, שלדבריה היו אלו שומרים. חלק מהעובדים שהועסקו היו בני מיעוטים, אך נראה כי חלקם היו יהודים. עקב כך, פתח הבוקר משרד התמ"ת בחקירה נגד הרשת בחשד לעבירה, לכאורה, על חוק שעות העבודה והמנוחה.

 

בגלי צה"ל, דווח עם זאת, שבכמה מסניפי הרשת בתל אביב, הועסקו עובדים בניקיון ובפריקת סחורות. תמורת העבודה ביום הכיפורים, לעובדים הובטח שכר הגבוה פי-שלושה מהנהוג. כמו כן, לפי הדיווח, הם הונחו להדביק עיתונים על שמשות החנויות, בכדי שהעוברים והשבים לא יבחינו במתרחש. חוק שעות עבודה ומנוחה אוסר על העסקת עובדים בשבת, למעט במקומות בילוי ואתרי נופש, ואוסר כליל על העסקת עובדים ביום הכיפורים, למעט כוננים בתפקידי חירום.

 

הרשת הכחישה את הדיווח בגל"צ לגבי העסקת שומרים בעבודות ניקיון ותחזוקה, ומסרה ל-ynet כי העובדים הועסקו בשמירה בלבד.


עובד בסניף AM:PM במשך יום הכיפורים.

 

בעל הרשת, וייסמן מסר ל-ynet בתגובה לאירוע: "העסקת שומרים יהודים ביום הכיפורים סותרת את אמונתי ומנוגדת לתפישת עולמי ולמורשת של משפחתי לפי דורות. ההסברים שקיבלתי ממנהלי הרשת אינם מפחיתים מחומרת המעשה. אפעל שהמעשה לא יישנה לעולם, ועם זאת, ולצערי, אפעל לסיום תפקידו של המנכ"ל עודד בלום, וזאת למרות שהדגים כישורי ניהול מצוינים.

 

"בשם הרשת, ברצוני להתנצל. מניסיון של שנים רבות חנויות הרשת סובלות ביום הכיפורים מפריצות, וכך גם השנה. בשל כך, מתחקיר שערכנו עולה כי הרשת קיבלה החלטה שגויה להעסיק שומרים ביום הכיפורים. למרות שההחלטה המקורית הייתה להעסיק שומרים לא-יהודים, אין בכך כדי להקל על חומרת המעשה".

 

שר התמ"ת, אלי ישי, מסר בתגובה: "המשרד פתח בחקירה ויביא להשלמתה המהירה. זוהי פגיעה אנושה ורמיסה קשה של קודשי ישראל".

 

הרשת שכבר הציתה מלחמות יהודים

רשת AM:PM, שנרכשה לפני כשנתיים בידי איש העסקים דודי וייסמן כבר עושה לקבוצה צרות צרורות בגלל פתיחת סניפיה בשבתות. זאת, כיוון שוייסמן מחזיק בשליטתו - באמצעות קבוצת רבוע כחול - את רשת השיווק שפע שוק שפונה בעיקר לציבור הצרכנים החרדי, וחלק מהרבנים רואים בעין שלילית את העובדה שרשת שנמצאת באותה בעלות פתוחה בשבתות.

 

הציבור החרדי, ביוזמת הרבנים, הטיל על שפע שוק חרם חלקי, שגרם לירידה של יותר מ-10% במכירותיה. החרם על שפע שוק שיחק לידה של הקבוצה המתחרה - שופרסל שבשליטת נוחי דנקנר - שהקימה לאחרונה את רשת יש, שכמו שפע שוק היא רשת זולה שפונה ישירות למגזרי השוליים של החברה הישראלית, ובעיקר לציבור החרדי.


פורסם לראשונה 10/10/2008 11:46

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו אפרתי
AM:PM: לא סמכו על השמירה של אלוהים
צילום: עידו אפרתי
שר התמ"ת, אלי ישי: "רמיסה של קודשי ישראל
צילום: AP
מומלצים