שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אנשי רוח למען פסטיבל עכו

  עצומה שמופצת ברשת ועליה חתומים יוצרים ואנשי רוח קוראת לקיומו של הפסטיבל במועדו למרות מאורעות הימים האחרונים בעיר עכו. "הפסטיבל הוא כלי לשיפור המצב", נכתב שם

  המנהלת האמנותית של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, דניאלה מיכאלי, ולצדה רשימה מכובדת של מנהלי הפסטיבל בעבר, יוצרים, אנשי חינוך ותרבות ערבים ויהודים, פרסמו היום (ש') עצומה הקוראת לראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, לשקול מחדש את החלטתו שלא לקיים את הפסטיבל בחול המועד סוכות.

   

  ההחלטה, שהתקבלה בעקבות המהומות שפרצו בעיר במהלך יום כיפור ונמשכו ביומיים האחרונים. "החדשות שמגיעות מהעיר עכו מדאיגות וכולנו מקווים

  שהאלימות תיפסק במהרה והמתח יתפוגג", נכתב בעצומה. "שמענו בצער על החלטת מועצת העיר שלא לקיים את הפסטיבל לתיאטרון אחר בגלל המהומות ואנו מאמינים בכל לב שיש לשנות החלטה זו. לדעתנו הפסטיבל המזוהה עם העיר עכו מזה 29 שנים, הוא כלי יעיל לשיפור המצב וכעת עשוי לתרום לחידוש ההדברות בין ערבים ויהודים בעיר. כולנו מוכנים להתגייס ולעשות כל שנדרש כדי לקיים את הפסטיבל כמתוכנן. קיומו ישלח מסר חשוב לתושבי העיר ולאלפי האורחים המגיעים אליה בנאמנות מדי שנה".

   

  על המניפסט חתומים בין היתר מנהליו האמנותיים היוצאים של הפסטיבל, ד"ר עתי ציטרון ופרופסור שמעון לוי, חברים בוועדת ההיגוי לאורך השנים בהם דיתי רונן, יובל מסקין, לילי בן נחשון והבמאית רביד דברה כמו גם אנשי רוח, יוצרים ואנשי חינוך בהם שירה גפן, ש. שפרה, דן לחמן, אלית ובר, יורם קניוק, יעל פרלוב, אילן דר, אלי הירש, שמואל עצמון, מיכל נגרין, רפי וייכרט, סביון ליברכט, סיגלית גלפנד, נולי עומר, רוני סומק, עירן בניאל, רמי סערי, מוטי לרנר, אבישי מילשטיין, אמיר אוריין ואודי בן משה.

   

  יוזמי העצומה שפעלו במסגרת הפסטיבל במשך שלושה עשורים והפכו אותו, ביחד עם תושבי העיר, לאחד האירועים האמנותיים החשובים בארץ שמתוכו צמחו טובי היוצרים בתיאטרון העברי והערבי אומרים היום כי פסטיבל עכו לתיאטרון אחר היה תמיד מקום מפגש לקיום דו שיח כן ופתוח בין יהודים לערבים. "גם כאשר בוצעו פיגועי תופת באזור הצפון, הגיעו לפסטיבל צופים מכל הארץ והוכיחו בכך שאל מול האלימות עולה כוח אחר והוא הכוח של הקשבה הדדית, יצירת האמנות של המאמץ לחיות יחד בשלום".

   

  החתומים על העצומה מזכירים את ההשפעה ההרסנית שהיתה להחלטה לבטל את הפסטיבל בשנת 2000 בעקבות מהומות אוקטובר. "אל לנו להיקלע שנית למצב זה", הם אומרים, "התעקשות דווקאית על קיום הפסטיבל במועדו תוכיח לכל המתפרעים שדרכם לא תצלח, שהמנהיגות העירונית אינה נכנעת לאלימות ושיש לה בכך גיבוי מלא של מאות אלפי אמנים וצופים מכל רחבי הארץ".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי דגון
  מיכאלי. מקווים להציל את הפסטיבל
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים