שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP
  תושב עכו שנפצע: באתי להתפלל וספגתי אבן
  ברק עבדי בן 18 מעכו נפגע בעינו מאבן שיידו ערבים: "באנו לבית ברחוב קיבוץ גלויות להתפלל. בגגות ליד התגודדו עשרות ערבים, שיידו מטר אבנים גדולות. חטפתי אבן בעין ונפלתי"

  14 פצועים אושפזו בבית החולים בנהריה מאז ראשית המהומות בעיר עכו, כולם יהודים. הפצוע שנפגע בצורה המשמעותית ביותר הוא ברק עבדי, בן 18, תושב העיר הלומד בישיבה הגבוהה בעלי. הוא ספג פגיעה באחת מעיניו, ועדיין מוקדם לומר מה הנזק לראייה. בראיון ראשון ל-ynet, הוא מספר על רגעי האימה.

   

  מהומות עכו - עדכונים אחרונים:

   

  "אני גר מילדות בעכו ונתקלנו במקרי אלימות בעבר. אתמול סמוך ל-21:30 היינו בחצר בית פרטי ברחוב קיבוץ גלויות כדי להשתתף בתפילה. על הגגות הסמוכים התגודדו כ-30-40 צעירים ערבים שגידפו אותנו.

   באותה עת היו מספר שוטרים שסיירו ברחוב והבחינו בכך, אך לאחר מכן נקראו לסייע ברחוב סמוך והדבר נתן את האות לאותם צעירים לפתוח בהשלכת מטר אבנים גדולות לעברנו.

   

  "אחד מהחבר'ה שלנו החל לצעוק לכולם לברוח והתחלנו לרוץ בחצר מצד לצד, מנסים להימלט מהאבנים. פתאום חטפתי אבן בעין, נפלתי. לאחר מכן קמתי על רגליי ובעזרת חבר נכנסנו לבית של שכנה שהחלה לטפל בי עד שהגיע אמבולנס, ומשם הגעתי לבית החולים בנהריה. לאורך כל הדקות הללו הצעירים המשולהבים צעקו אללה הוא אכבר ועוד גידופים בערבית".

    

  "לשמור על עכו יהודית"

  שעות ספורות לאחר האירוע, לברק עבדי יש מסר ברור: "לנו יש מטרה ואני לא מסתיר אותה. צריך לשמור על העיר עכו יהודית. אני לא רוצה להזיק ולגרש מכאן אף אחד, אבל מי שרוצה לחיות לצדנו צריך להבין מי הרוב ולחיות עם זה לטוב ולרע". במהלך הראיון, צלצל הטלפון הנייד של ברק ועל הקו היה הרב אלי סדן, ראש הישיבה הגבוהה בעלי, שהתקשר להתעניין בשלומו של תלמידו.

   

  עבדי: "לצערי, הכתובת להתרפעויות היתה על הקיר. עוד מילדותי בעכו אבא שלי חזה שזה מה שיקרה. כל פעם מתייחסים לערבים בסלחנות, לפני שנתיים בשמחת תורה אירע אירוע קשה סמוך לישיבת ההסדר, שבה הפריעו פורעים ערבים להקפות החג, אך זה נגמר בסולחה. הפעם אני שמח שהיהודים לא התקפלו.

   

  "חשוב לי להדגיש: אני נגד אלימות וקורא ליהודים לא לנקוט באלימות כלפי הערבים או כלפי המשטרה אלא להמשיך ולהראות נוכחות מאסיבית ברחובות ובצמתים, לעמוד שם בשקט ולהראות שאנחנו כאן היהודים קובעים את עתידה של עכו. עכו נמצאת היום במצב חירום ולכן אני מברך על ביטולו של הפסטיבל. אני יכול להבטיח, הוא יחזור לכאן בגדול בשנה הבאה ובשנים הבאות. היהודים היום מחפשים יותר מכל את הקיום ולא את הדו-קיום ושאף אחד לא יטיף לנו אחרת. רק מי שכאן מסוגל להבין את הדבר הזה".

    

  בבית החולים בנהריה אומרים שעדיין מוקדם לדעת מה הנזק לראייה. ד"ר רלי עובדיה, רופאת עיניים: "הצעיר הגיע עם חתך בעפעף שנתפר עם ארבעה תפרים, הוא סובל מפגיעה בקרנית וברשתית ומחבלות יבשות באזור הלסת. עדיין מוקדם לדעת איזה נזק נגרם לאיברים הפנימיים בעין, הוא כרגע מקבל את הטיפול בניסיון למנוע פגיעה בראייתו. אנו מקווים לשחררו מחר לחג הסוכות ולהמשיך ולטפל בו בימים הקרובים בניסיון להבטיח שראייתו לא תיפגע".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק עבדי בבית החולים
  צילום: רוני אלברט – "מיסטר פיקצ'ר"
  פצועים ונזק רב
  צילום: AFP
  המשטרה ממשיכה בהיערכות
  צילום: שי וקנין
  מומלצים