שתף קטע נבחר

ח"כ זכור: חושש מהתלקחות בעקבות מעצר הנהג

חבר הכנסת מעכו כועס על החלטת המשטרה, לעצור באיחור את תאופיק ג'מאל: "רוצים להרגיע את היהודים, אבל זה כבר מעבר לכוחותינו. עכשיו גם יהודים שנסעו ביום כיפור ייעצרו?"

המשטרה עצרה את מצית המהומות בעכו - ויש מי שחושש שדווקא בשל כך, אש העימותים תוצת שוב. חבר הכנסת עבאס זכור, שמלווה את האירועים הקשים בעכו מרגע פריצתם, הביע עמדה זו אמש (יום ב') בשיחה עם ynet.

 

הדי מהומות עכו

 

זכור, שעמד מאחורי המנשר שהופץ בעיר מצד ההנהגה הערבית, וכלל גינוי של המעשה, חש כי הוא וחבריו עשו מצדם הכל כדי להרגיע את הרוחות. "אני מבין שנזכרו לעצור אותו מבלי שעבר עבירה רק כדי להרגיע את הרחוב היהודי, ומה אתנו?" אמר.

 

חמישה ימים לאחר פרוץ האירועים הקשים, החליטו אתמול במחוז הצפוני של המשטרה לעצור את נהג הרכב שבגללו התחיל הכל. תאופיק ג'מאל נעצר בחשד לנהיגה במהירות מופרזת סיכון חיי אדם ו"פגיעה ברגשות דת". חבר הכנסת תוהה: "אני בטוח שיש גם יהודים שנסעו ביום כיפור, אז עכשיו המשטרה תעצור גם אותם בשל פגיעה ברגשות דת?"

 

אתמול בצהריים עוד דיבר זכור עם ג'מאל, ממש לפני שנכנס לחקירה. "אמרו לי שחוקרים אותו ובתוך שעה-שעתיים הוא ישוחרר. כששמעתי שהחליטו לעצור אותו תפסתי את הראש. שאלתי את מפקד התחנה 'למה?' אמרתי לו, גם אם יש לכם הוכחות נגדו, חכו קצת - תעצרו אותו בשבוע הבא. אמרתי שאני מתחייב להביא אותו, אבל למה לעצור אותו דווקא עכשיו? הסברתי לו שזה בכלל לא עוזר לנו".

 

זכור טוען כי לא זכה לתשובות ברורות ממפקד התחנה, אך מרוח הדברים הבין כי דבר המעצר אינו בשליטתו.

 "הדברים נעשו רק כדי להרגיע את הרחוב היהודי, אבל במשטרה צריכים להבין שגם ליכולות שלנו יש גבול.

 

"במשך כל הימים הללו אנחנו בולמים את הרחוב הערבי, מדברים, מרגיעים. עשינו שמיניות באוויר כדי להוציא את המנשר, החליטו לבטל את הפסטיבל כדי להעניש את הסוחרים הערבים, גם את זה קיבלנו. אבל עתה אני חושש שהמעצר של תאופיק הוא כבר מעל לכוחותינו".


פורסם לראשונה 13/10/2008 23:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ עבאס זכור. "תפסתי את הראש"
תאופיק ג'מאל. חשוד
צילום: גיל יוחנן
הכוננות בעכו נשמרת
צילום: AP
מומלצים