שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הטרגדיה בגליל: "אחרי התפילה - צעקות שבר"

  תושב אור הגנוז שבגליל העליון סיפר ל-ynet על האסון בו נהרג מאיר סדן בן ה-7: "אמא שלו הייתה בבית ואבא שלו איתי בתפילה. רצנו לסייע וראיתי אנשים צועקים לשמיים בין הסלעים". ראש המועצה: "קודם נטפל במשפחה, אח"כ נבדוק"

  "הכל פה סלעים, אנחנו יושבים פה על סלע. בכל פעם שרוצים לעשות דבר הכי קטן זה כרוך בהזזת סלעים" - כך סיפר הבוקר (יום ד') ל-ynet תושב אור הגנוז, היישוב בגליל העליון שבו מצא את מותו מאיר סדן, בן 7. "אנחנו כמו משפחה, זה כאילו האסון קרה לי", הוסיף התושב ההמום, שביקש שלא לפרסם את שמו.

   

  מאיר היה הבכור מבין ארבעה ילדים, במשפחה חרדית שבאה לפני כשמונה שנים ליישוב מקיבוץ בית זרע. הוא למד בכיתה ב' בבית ספר יסודי אזורי.

   

  לפי דיווח ראשוני של המשטרה, הילד שיחק בין שתי חצרות כשלפתע קרס עליו סלע שהיה חלק ממערום של סלעים שנאספו מהשטח, במסגרת עבודות הבנייה, ומחץ אותו. אנשי מד"א ביצעו בו החייאה במשך 15 דקות, אך נאצלו לקבוע את מותו.


  "זה היה מראה קשה במיוחד", סיפר מתנדב זק"א (צילום: אביהו שפירא)

   

  "זה אירע בשכונת מגורים חדשה שנבנתה זה עתה - אנחנו גרים למרגלות הר מירון וזה אזור מאד סלעי. בכל פעם שנבנית שכונה יש מערומים של סלעים", סיפר האיש.

   

  "במקום שאירע האסון, מאחורי הבית של מאיר, היה מערום סלעים שהטרקטורים דחקו לפינה מסוימת. כל הזמן משחקים שם. כאן ביישוב אין מגרשי משחקים, הטבע זה המקום שבו הילדים משחקים - מטפסים על העצים, על סלעים. זה לא היה מקום שנראה היה שיש בו סכנה כלשהי".

   

  המועצה שלחה עובדים סוציאלים ופסיכולוגים

  "אמא שלו היתה בבית, אביו היה בזמן תפילה יחד איתי ועם כל תושבי היישוב", הוסיף תושב אור הגנוז ותיאר את הבוקר הקשה: "קיבלנו הודעה שאחד הילדים נפל בסלעים ושהוא צריך עזרה. היינו אחרי התפילה. כולנו יצאנו לעזור ולסייע.


   

  "היינו אחרי התפילה, יצאנו וראינו את צעקות השבר" (צילום: אביהו שפירא)

   

  "הגעתי למקום האסון - הרחיקו משם את כל הילדים, ואז ראיתי אנשים צועקים בין הסלעים, צועקים צעקות שבר לשמיים. אחרי כמה דקות ראיתי שאחד החברים תפס אותו ביד וכיסה אותו. הבנו שהוא ללא רוח חיים. הכרתי את הילד הקטן הזה, הוא היה עם הילדה שלי בגן. הוא כמו הילד שלי", סיכם בעצב.

   

  שלמה לוי, ראש מועצה אזורית מרום הגליל, שבתחומה נמצא היישוב, סירב להתייחס בשלב זה לעבודות הבנייה להרחבתו, המתבצעות בחודשים האחרונים על-ידי קבלן פרטי באישור המועצה. "כל תשומת הלב שלנו נתונה לסייע למשפחה וליישוב באבלם הכבד בעקבות הטרגדיה הקשה מנשוא", אמר לוי.

   

  "המועצה שלחה פסיכולוגים ועובדים סוציאליים לבני המשפחה, לילדים ולבני הנוער ביישוב על מנת לתת להם את הכלים להתמודד עם ההלם בו הם שרויים.

   לאחר שנסיים את ימי האבל נתפנה לבדוק לעומק את נסיבות המקרה שכבר נחקרות בידי משטרת ישראל", הוסיף ראש המועצה.

   

  ראש מדור סיור בתחנת משטרת צפת, פקד דוד ציטרון, אמר לגבי החקירה, כי "בין השאיר תיבדק הסיבה מדוע הונחו האבנים בצורה בה היו, לפני שאחת מהן קרסה על הילד. עדויות ייגבו גם מבני משפחתו לצורך חקר הטרגדיה".

   

  יוסי זליקוביץ', מתנדב זק"א צפון, סיפר ל-ynet: "עבורי כאיש זק"א שמורגל לטפל באירועים מדובר היה במראה קשה במיוחד. הילד נמחץ כמעט כולו מתחת לסלע הענק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאיר סדן ז"ל
  צילום: אביהו שפירא
  מקום האסון
  צילום: אביהו שפירא
  "הכל פה סלעים"
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים