שתף קטע נבחר

מאות בסוכת השלום בעכו: לכולנו אל אחד

מאות צעירים התאספו בסוכה בעכו כדי לדון באפשרות להגיע לפיוס בעיר: "בסוכה הישראלית חייב להיות מקום גם לאזרחים מוסלמים ונוצרים", אמר באירוע חבר הכנסת מיכאל מלכיאור

אחרי המהומות הגיעו לעכו רוחות הפיוס. מאות הגיעו היום (רביעי) לסוכת השלום שהוקמה בעיר על ידי תנועת השומר הצעיר, כדי להשתתף במפגש פיוס ייחודי. באירוע נכחו חברי הכנסת הרב מיכאל מלכיאור, ח"כ השייח עבאס זכור ונציג התנועה האיסלאמית, השייח עבדאללה נימר דרוויש.

 

איש התנועה האיסלאמית פנה בעברית לנוכחים: "כל מי שבא לעזור ולחזק את דו הקיום בעכו ברוך יהיה, אך כל מי שיבוא מחוץ לעכו גדול, קטן, עם זקן ובלי זקן ורוצה לסכסך ולהסית בין התושבים הוא אורח לא רצוי בעיר. אנחנו למדנו מכם אנשי עכו איך חיים חיים משותפים יחד".


הנציגים השונים בסוכת השלום (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

מחוץ לסוכה פגש השייח דרוויש בתושבת שביתה נפגע במהומות: "האשה הקשישה אמרה לי שאם ביתה הוא הקורבן היחיד בדרך לחיזוק דו הקיום בעכו אין בה כל כעס על איש. חייבים למחוק מהראש, מהלב ומהבטן את הסיסמה שתבע מטורף אחד אצלנו ולפיה יחיו כאן או אנחנו או אתם".

 

ח"כ מלכיאור התייחס להסתה שהחלה ביום הכיפורים: "לא נקבל שום צורה של הסתה. כתוב שבסוכה צריך להיות מקום לכל יהודי. בסוכה הישראלית חייב להיות מקום גם לאזרחים מוסלמים ונוצרים. יש להוציא את המסיתים ואת השונאים ונשאיר מקום רק לטובים".

 

הוא הוסיף מסר מפויס: "לכולנו אותו אלוהים, נבראנו מאותו צלם בלי קשר ליהודי או ערבי ומעתה יש לפעול ביחד מבלי לעסוק במה שקרה, אלא להתעסק במה שקורה".

 

הפעילות המשותפת של בני הנוער היהודים והערבים תימשך בסוכה במהלך כל ימי החג ותכלול סדנאות יצירה, ציור וקירוב לבבות בין הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסר של פיוס
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים